Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

W dniu 14 marca 2015r. młodzi pływacy reprezentujący 7 klubów z województwa zachodniopomorskiego spotkali się w II rundzie Ligi Miast, która została rozegrana w Choszcznie. Wśród przedstawicieli m.in. Kołobrzegu, Koszalina, Choszczna, Myśliborza znaleźli się również zawodnicy UKP „Marlin” Gryfino.

Nasze miasto reprezentowało 20 pływaków i pływaczek, którzy rywalizowali w kategoriach wiekowych 11 lat  i 10 lat i młodsi. Łącznie wywalczyli 4 medale w tym 2 złote, które zawisły na piersi Hanny Zielińskiej. Hania była najlepsza na dystansie 50m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Jeden srebrny medal wywalczył Hubert Dworzyński na dystansie 50m stylem grzbietowym, zaś na dystansie 100m stylem zmiennym był 10. Pływacy ci rywalizowali w kategorii 10 lat i młodsi. Ostatni brązowy medal zdobył, w kategorii 11 lat, Michał Zapart na dystansie 100m stylem dowolnym, zaś na dystansie 100m stylem zmiennym był tuż za podium na 4 miejscu.

W kategorii 10 lat i młodsi popłynęli: Martyna Berk, która była 24 na 50m stylem grzbietowym i 21 na 100m stylem zmiennym, Nel Brzeskot była 19 na 50m stylem grzbietowym i 15 na 100m stylem zmiennym, Adrianna Gniłka dopłynęła na 21 miejscu na 50m stylem grzbietowym i 20 miejscu na 100m stylem zmiennym, Oliwia Linkowska zajęła 27 miejsce na 50m stylem dowolnym i 22 miejsce na 100m stylem zmiennym, Martyna Mlak była 17 na 50m stylem dowolnym i 22 na 50m grzbietem, Michał Mężyński zajął 6 miejsce na 50m stylem dowolnym, Tomasz Płoch uplasował się na 18 miejscu na 50m stylem dowolnym i 17 miejscu na 50m stylem grzbietowym, Mateusz Rozmiarek zajął 11 miejsce na 50m stylem grzbietowym i 15 miejsce na 100m stylem zmiennym, Aleksandra Sowa zajęła 16 miejsce na 50m stylem dowolnym i 17 miejsce na 100m stylem zmiennym, Iga Stróżyk była 11 na 50m stylem grzbietowym i 19 na 100m stylem zmiennym, Aleksandra Szewczuk dopłynęła na 12 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym i 14 miejscu na 50m stylem grzbietowym, Jakub Szymański zajął 13 miejsce na 50m stylem dowolnym i 15 miejsce na 50m stylem grzbietowym, zaś Zuzanna Zawada była 20 na 50m stylem dowolnym i 23 na 50m stylem grzbietowym.

Wśród jedenastolatków pływał Jakub Busiak, który był 7 na 100m stylem zmiennym i 6 na 50m motylkiem, Aleksander Chróściak zajął 9 miejsce na 100m stylem grzbietowym, Wiktoria Janiszewska była dwukrotnie 6 na 100m stylem zmiennym i 100 m stylem grzbietowym, oraz Julia Pokora zajęła 5 miejsce na 50m stylem motylkowym i 7 miejsce na 100m stylem zmiennym.

W rywalizacji sztafet, w kategorii 10 lat, nasza mieszana sztafeta w składzie: Iga Stróżyk, Michał Mężyński, Hanna Zielińska i Hubert Dworzyński uplasowała się tuż za podium, na 4 miejscu. Zaś sztafeta jedenastolatków w składzie: Wiktoria Janiszewska, Michał Zapart, Julia Pokora i Aleksander Chróściak zajęła 5 miejsce.

Tekst i foto: UKP "Marlin"