25 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00 z Placu Księcia Barnima I w Gryfinie roku wyruszył I rajd rowerowy z cyklu  Gryfińskich Rajdów Rowerowych (GRR). Rajd odbył się na historycznej trasie I rajdu z roku 1995 z Gryfina nad jezioro Wełtyń i z powrotem o długości 15 km. W pierwszym tegorocznym rajdzie wzięło udział 62 uczestników. W tym roku impreza obchodzi jubileusz XX - lecia.

Z tej okazji przygotowaliśmy 20 tras: 10 tras wspólnych i 10 indywidualnych. Poprzez rekreacyjną formułę rajdów zapewniamy aktywny wypoczynek, poprawiamy zdrowie i kondycję, wyzwalamy hormony szczęścia – endorfiny.  Celem rajdów jest także krajoznawstwo, w szczególności dotyczące poznawania walorów naszych „małych ojczyzn” - gminy gryfińskiej i powiatu gryfińskiego.

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne rajdy.

II Rajd rozpocznie się 9 maja o godz. 10.00 z Pl. Barnima I w Gryfinie. Zapisy – od godz. 9.30.

Trasa długości ok. 25 km wiodła będzie przez Żórawki – Pniewo - Nowe Czarnowo - Pacholątka - Marwice -  Krzypnicę – Krajnik (powtórzenie trasy z 10.04.1999 r.). Poznamy m. in. historię dawnych młynów, osad i cmentarzy ewangelickich, pomniki przyrody, cechy charakterystyczne architektury wiejskiej na trasie rajdu, ujęcia wody, budowę tarasów zalewowych Odry oraz znikający strumień.

W związku z pokrywaniem się naszego rajdu z wyprawą kajakową po Międzyodrzu istnieje możliwość odbycia rajdu rowerowego zamiennego połączonego z wyprawą kajakową. Osoby chętne - spośród uczestników GRR - mogą zgłosić fakt uczestnictwa w wyprawie rowerowo - kajakowej u komandora rajdu – tel. 603914557 lub najpóźniej na starcie rajdu rowerowego (liczba miejsc ograniczona). Wypłynięcie na  trzygodzinną wyprawę rowerową z Żabnicy ok. godz. 12.00. Po  powrocie przewidziany piknik na nabrzeżu.


Kolejne rajdy w okresie do wakacji odbędą się 23 maja, 13 czerwca i 27 czerwca. Jeszcze uczestnictwo w rajdzie dwudniowym w dniach 4 lipca (start o godz. 12.00) i 5 lipca do Swobnicy i z powrotem stwarza szanse uczestnictwa  w losowaniu atrakcyjnych nagród na zakończenie całego cyklu w dniu 10 października oraz podczas rajdu dwudniowego. Szczegóły dotyczące Gryfińskich Rajdów Rowerowych można znaleźć na stronie http://w.kki.com.pl/mosgryfino/hermes/.

Wpisowe - tylko dla uczestników, którzy planują udział w co najmniej 5 rajdach wspólnych i  co najmniej 4 rajdach indywidualnych (możliwa zamiana rajdów indywidualnych na wspólne) – jest warunkiem udziału w losowaniu nagród na zakończenie cyklu w dniu 10.10.2015 r.):

- Rodzina (bez względu na liczbę dzieci) - 25 zł

- Osoby dorosłe - indywidualnie            - 12 zł

- Dzieci, młodzież ucząca się i studiująca, emeryci i renciści - 7 zł.

 

Źródło: Andrzej Urbański

info
Informacje - krótko

Przebudowa ulicy Krasińskiego w Gryfinie
Przebudowa ulicy Jaśminowej w Żórawkach
Dzienny Klub Wsparcia Społeczno-Zawodowego
Przebudowa ulicy 1 Maja w Gryfinie
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim
PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Darmowa Pomoc Prawna
Projekt Zdalna szkoła
Matura 2020
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
U nas warto się uczyć
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek
osrodek koord rehab opiek

raport
Raport

Pobierz raport w formacie PDF

Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony