11 września 2018r. w ogrodzie rekreacyjnym Domu Pomocy Społecznej w Moryniu odbyło się spotkanie integracyjne pn. „ZIEMNIAK NA SPORTOWO I WESOŁO”. Spotkanie otworzyła dyrektor placówki s.Małgorzata Kałdowska, która powitała zaproszonych gości: przedstawicieli władz powiatu gryfińskiego i gminy Moryń, Nadleśnictwa Mieszkowice, organizacji z regionu i zaprzyjaźnionych placówek, siostry i pracowników domu oraz wszystkie drużyny.

Następnie poproszono Wojciecha Konarskiego Starostę Powiatu Gryfińskiego o zabranie głosu oraz wręczenie upominków dla mieszkańców DPS-u, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez PFRON ,,Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Wśród 6 uczestników jedna praca zajęła 3 miejsce na poziomie województwa. Wręczone upominki sprawiły ogromną radość podopiecznym i z pewnością będą zachętą do dalszej pracy.
Po części oficjalnej przystąpiono do ”ziemniaczanych zawodów”. W konkurencjach sportowych wzięły udział drużyny z placówek: WTZ Dębno, WTZ Goszków, ŚDS Chojna, DPS Trzcińsko Zdrój i DPS z Morynia oraz Dom Samotnej Matki z Karwowo. Rywalizacje miały charakter sportowo-rekreacyjny, o różnym poziomie trudności min. rzut ziemniakiem do skrzynki, slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce, „kartoflane wiaderko” itp. „Wykopki” miały szczególny przebieg, gdyż w tej dyscyplinie zaprezentowali swoje możliwości również goście, ambitnie wywalczyli remis. W przerwach między konkurencjami wszyscy uczestnicy poszerzyli wiedzę na temat ziemniaka – jego pochodzenia, uprawy, właściwości oraz nazewnictwa. Dodatkową atrakcją była możliwość sprawdzenia swoich sił na strzelnicy sportowej.
Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Po rozdaniu nagród był czas na wspólną zabawę taneczną. Wszyscy świetnie się bawili, w szczególny sposób przypadło do gustu również smaczne, ziemniaczane menu – pieczony w ognisku ziemniak, sałatka ziemniaczana.
Uśmiech i radość na twarzach uczestników była dla nas organizatorów najlepszym podziękowaniem i zarazem potwierdzeniem osiągnięcia zamierzonego celu spotkania, którym było rozwijanie aktywności fizycznej w duchu „fair play” i społeczna integracja.

Źródło: Dom Pomocy Społecznej w Moryniu

info
Informacje - krótko

U nas warto się uczyć
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim
PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony