Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

W dniu 22 kwietnia 2019 roku w „Lany Poniedziałek" w Trzcińsku-Zdroju o godz. 12.00 odbył II Wielkanocny Bieg Charytatywny dla Łobuziaków, impreza rodzinno-sportowa dedykowana dzieciom z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej Nr 3 w Trzcińsku - Zdroju, które założyły drużynę biegową „Łobuziaki" i trenują z Panią Katarzyną Otoką od listopada 2017 roku.

Udział w tym fantastycznym wydarzeniu wzięło (pobiegło i przemaszerowało) łącznie 303 uczestników, w tym: 153 biegaczy dorosłych, 132 dzieci i 18 chodziarzy Nordic Walking. Dzięki hojności, wszystkich osób zaangażowanych w ten bieg udało się uzbierać 10 538,59 zł i 10 euro. Podczas poprzedniej edycji biegu w grudniu uzbierano 9 218,86 zł, co daje łączną kwotę 19 757,45 zł. Całkowity dochód z opłat startowych, wszystkich aukcji i zbiórek zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd drużyny "Łobuziaków" do Warszawy. Czterodniowa wycieczka rozpocznie się 30 maja i potrwa do 2 czerwca. W programie zaplanowano zwiedzanie sejmu, wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego, trening biegowy z drużyną Asics Front Runers oraz zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik wraz z seansem w planetarium.
II Wielkanocny Bieg Zająca na dystansie 5 km wygrała Beata Białek z czasem 20: 05, na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Fieńko wbiegając na metę z czasem 21: 48, a trzecie miejsce zajęła Karolina Bernacka-Szydlik z czasem 22:19.
Wśród Panów II Wielkanocny Bieg Zająca wygrał Andrzej Pańko z wynikiem 17:09. Na drugim miejscu uplasował się Tomek Osowski z czasem 17:26, a tuż za nim z czasem 17:56 przybiegł Kamil Bieniek.
W konkurencji chodziarzy-NW na dystansie 5 km pierwsze miejsce zajęła Magdalena Kamińska z czasem 35:51, na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Masynk z wynikiem 35:55, a trzecie miejsce zdobyła Agnieszka Madej 37:58.
Wśród Panów w Nordic Walking zwyciężył Tomasz Guzikowski z wynikiem 35:54, tuż za nim, na drugim miejscu uplasował się Krystian Kubik z wynikiem 39:40, a trzeci na metę wszedł Piotr Gniewski z wynikiem 40:23.
Oprócz biegów dla dorosłych rozegrano dziecięce i młodzieżowe biegi uliczne na dystansach od 100-600 metrów. Ponadto, dla najmłodszych przygotowane zostały gry i konkursy sportowe tj.: „Bieg slalomem z Wielkanocnym Jajem", „Rzut Jajem do koszyczka", „Szukanie na czas Wielkanocnych Jajek", „Tor przeszkód z Jajek" i wiele innych atrakcji. Dzieci i młodzież, za udział w poszczególnych konkurencjach otrzymały specjalne nagrody rzeczowe.
Po zakończeniu ceremonii wręczania nagród dla zwycięzców, wśród biegaczy rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe, akcesoria sportowe, w tym voucher na weekend dla dwóch osób w Seal Apartments w Międzywodziu. Każdy z uczestników biorący udział w II Wielkanocnym Biegu Charytatywnym dla Łobuziaków otrzymał super zestaw suplementów sportowych od firmy AktivonSport.
Stowarzyszenie Sportowe „Fani Formy" serdecznie dziękują władzom samorządu terytorialnego za przyłączenie się do współorganizacji wydarzenia. Patronat honorowy nad biegiem objął Wojciech Konarski Starosta Powiatu Gryfińskiego. Współorganizatorami wydarzenia zostali: Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego, Powiat Gryfiński oraz Miasto i Gmina Trzcińsko-Zdrój.

Źródło: Stowarzyszenia Sportowego „Fani Formy"