Tryb normalny

Tryb nocny

Kontrast

Rozmiar czcionki

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2013 r. odbył się konkurs "Solo Dance Contest" towarzyszący Gdańskiemu Festiwalowi Tańca. Jedną z uczestniczek była Eliza Hołubowska z Gryfińskiego Domu Kultury, na co dzień prowadząca Teatr Tańca Ego Vu.

 

Gdański Festiwal Tańca to jeden z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce i pierwszy w Trójmieście międzynarodowy festiwal na skalę europejską. Festiwal jest jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem festiwalu Gdańska Korporacja Tańca, nawiązuje także do tradycji festiwali i zdarzeń promujących trójmiejskie środowisko taneczne takich jak: Bałtycki Uniwersytet Tańca, Dance EXplosions.

W konkursie brali udział tancerze tańca współczesnego (contemporary dance/contemporary ballet) z krajów europejskich, o udokumentowanym dorobku artystycznym lub/i dyplomowani tancerze posiadający obywatelstwo kraju europejskiego. Do konkursu zgłosili się tancerze z Polski, Węgier, Szwajcarii, Włoch, Rosji, Finlandii, Niemiec i Holandii.

Jury obradowało w składzie: Ismael Ivo (Brazylia | Niemcy) - tancerz, choreograf, pedagog, wieloletni Dyrektor Artystyczny Sekcji Tańca w ramach Biennale w Wenecji; Leszek Bzdyl (Polska) - choreograf i tancerz; Martin Sonderkamp (Niemcy) - tancerz, choreograf oraz Joanna Szymajda, wicedyrektor Instytutu Muzyki i Tańca. Poziom konkursu był bardzo wysoki i czołowe miejsca zajęli naprawdę wybitni tancerze z najlepszych kompanii tanecznych w Europie. Solo Elizy nie znalazło się w czołówce, ale sam udział i możliwość konfrontacji na tak prestiżowym konkursie jest wielkim wyróżnieniem dla niej.

Źródło: www.gdk.com.pl


Zdjęcie: z archiwum Gdańskiego Festiwalu Tańca

 

info
Informacje - krótko

Przebudowa ulicy Krasińskiego w Gryfinie
Przebudowa ulicy Jaśminowej w Żórawkach
Dzienny Klub Wsparcia Społeczno-Zawodowego
Przebudowa ulicy 1 Maja w Gryfinie
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim
PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Darmowa Pomoc Prawna
Projekt Zdalna szkoła
Matura 2020
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
U nas warto się uczyć
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek
osrodek koord rehab opiek

Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony