W minioną niedzielę 21 kwietnia odbyła się V Pielgrzymka Motocyklistów i Cyklistów do Sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Pielgrzymka była zarazem oficjalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego w Powiecie Gryfińskim.

W tym roku w pielgrzymce wzięła udział rekordowa ilość motocyklistów, ponieważ spod sanktuarium wyjechało aż 125 motocykli (a przecież nie wszyscy przyjechali sami - było również spore grono kobiet, które przyjechały jako pasażerki na motocyklu), kilkunastu rowerzystów oraz kilka innych pojazdów. W pielgrzymce uczestniczyły władze samorządowe na czele ze starostą gryfińskim Wojciechem Konarskim oraz przewodniczącą Rady Powiatu w Gryfinie Gabrielą Kotowicz. Mszy św. w intencji motocyklistów i wszystkich użytkowników dróg przewodniczył motocyklista: ks. Marian Augustyn - proboszcz z Morynia. Modlono się także za zmarłych użytkowników dróg a szczególnie za tragicznie zmarłego w niedzielę 14 kwietnia motocyklistę z Suchania, którego koledzy przywieźli do poświęcenia krzyż, który po pielgrzymce ustawili w miejscu wypadku. Krzyż na zakończenie mszy św. poświęcił kustosz sanktuarium ks. kan. Bogdan Przybysz, który również po mszy św. poświęcił motocykle, rowery oraz inne pojazdy. Z sanktuarium w Siekierkach uczestnicy pielgrzymki udali się do Przyjezierza k/Morynia, gdzie odbył się piknik integracyjny dla uczestników pielgrzymki.

Tekst. ks. Marian Augustyn

Foto. Jan Łajdziak

info
Informacje - krótko

U nas warto się uczyć
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim
PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony