7 marca 2017 r. odbył się X Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Konkurs skierowany był jak co roku do uczniów gimnazjów oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego. W tym roku w konkursie wzięły udział cztery szkoły: Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach, Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie.

Drużyny zmierzyły się z takimi zadaniami jak: kalambury, układanie drzewa genealogicznego umieszczając w odpowiednich miejscach potomstwo Zeusa, udzielnie odpowiedzi na 5 losowo wybranych pytań o różnym stopniu trudności, w określonym czasie. Każda drużyna miała także za zadanie przedstawić dowolną postać mitologiczną. W tej części jurorzy oceniali prezentację postaci (strój, rekwizyty, pomysłowość, zachowanie zgodności z wizerunkiem mitologicznym oraz samo wystąpienie, m.in. płynność i oryginalność wypowiedzi). Młodzież w tym roku przedstawiła Feniksa odradzającego się z popiołów, Charona przewożącego dusze do Hadesu, Narcyza i Hermesa.

Wyniki konkursu:
I miejsce: Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach.
II miejsce: Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie.
III miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie.

Nagrody dla uczestników konkursu i upominki dla opiekunów drużyn zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP w Chojnie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Eugenia Hajduk – nauczyciel języka polskiego, Teresa Błońska – Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie; dr Małgorzata Cieśluk - filolog klasyczny, pracownik Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US, która uświetniła jubileuszowy konkurs wykładem dla uczestników i ich opiekunów na temat miejsca herosów w kulturze starożytnej Grecji.

W tym dniu Szkoła gościła również w ramach patronatu dr hab. Radosława Skryckiego, prof. US - zastępcę dyrektora Instytutu Historiii Stosunków Międzynarodowych wraz z doktorantem, panem Mateuszem Lipko - pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej, którzy spotkali się z młodzieżą w sali kinowej, gdzie pan M. Lipko poprowadził wykład na temat misji Jana Karskiego.

 

Źródło: ZSP Chojna

info
Informacje - krótko

U nas warto się uczyć
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim
PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony