W dniach 30 kwietnia do 5 maja br. gmina Mieszkowice gościła młodzież z Ukrainy i Niemiec realizującą wspólnie z młodzieżą polską projekt pn. TriM Hattrick dla Europy- Mieszkowice 2012. Zasadniczym tematem całego międzynarodowego projektu były migracje ludności. W ramach projektu odbyły się turnieje piłkarskie na kompleksie sportowym Orlik i na stadionie miejskim, zorganizowano mecz pomiędzy reprezentacją (seniorzy z juniorami) Mieszkowic a połączonymi siłami Niemiec i Ukrainy (młodzież i trenerzy), tworzącymi zespół Europy.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Mieszkowic, a w zarządzonych na koniec rzutach karnych zwyciężyła Europa 6:5. W wyniku rozgrywek turniejowych awans do finału, który odbędzie się w Lublinie (2dni) i Lwowie (2 dni) w terminie 3-7 czerwca br., wywalczył zespół Gimnazjum- Zieloni Mieszkowice.

    Poza częścią sportową, w ramach projektu, odbyło się także spotkanie integracyjne w Zielinie, wycieczka do Morynia połączona ze zwiedzaniem „Geoparku” i udziałem w wystawie malarskiej. Uczestnicy projektu złożyli wizytę w starostwie powiatowym, mieli też możliwość rekreacji w Aquaparku); była też wizyta w Urzędzie Miejskim w Mieszkowicach z udziałem burmistrza i członkami komisji oświaty, kultury i sportu.

   W realizacji tego tematu „Migracje ludności”. bardzo pomogły osoby urodzone na tzw. „kresach wschodnich”, a w szczególności pan Mieczysław Domino. Bardzo ciekawe dla młodzieży z trzech krajów oraz ich opiekunów było spotkanie z małżeństwem Elwiry i Fortunata Profe-Mackiewicz, na którym zaprezentowano film o ciekawej historii tych niezwykłych ludzi.

    2 maja odbyła się całodzienna wycieczka do Berlina, gdzie głównym punktem była 2,5-godzinna wizyta w Urzędzie Kanclerskim. Uczestnicy projektu przekazali pani Kanclerz Angeli Merkel pamiątkowy szal z napisem „Polska – Ukraina. Mieszkowice – Kijów. EURO2012”. Niektórzy mieli okazję osobiście przywitać panią kanclerz. Każdy uczestnik otrzymał zdjęcie z autografem kanclerz Merkel. Ponadto w Berlinie było spotkanie ze słynnym trenerem sir Alexem Fergusonem, który zademonstrował i opowiedział o pucharze ligi angielskiej. Był także czas na zwiedzanie Reichstagu i muzeów.

    W dniu 3 maja uczestnicy projektu wzięli udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych związanych z obchodami Święta Konstytucji w kościele parafialnym i na Cmentarzu Komunalnym w Mieszkowicach. Koordynatorem projektu w Mieszkowicach był Krzysztof Karolak. 
 

info
Informacje - krótko

Przebudowa ulicy Krasińskiego w Gryfinie
Przebudowa ulicy Jaśminowej w Żórawkach
Dzienny Klub Wsparcia Społeczno-Zawodowego
Przebudowa ulicy 1 Maja w Gryfinie
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim
PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Darmowa Pomoc Prawna
Projekt Zdalna szkoła
Matura 2020
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
U nas warto się uczyć
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek
osrodek koord rehab opiek

raport
Raport

Pobierz raport w formacie PDF

Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony