Wczoraj, tj. 10 października w budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Sprzymierzonych odbyły się ćwiczenia polegające na ewakuacji pracowników Starostwa oraz interesantów z płonącego budynku. Celem ćwiczenia było praktyczne sprawdzenie umiejętności opuszczenia obiektu przez pracowników i innych ludzi w przypadku realnego zagrożenia, jak również zapoznanie się z obiektem przez strażaków. 

Kwadrans po dwunastej w jednym z pokoi na parterze wybuchł symulowany pożar. Zadymione były pokoje jak również korytarz.Rozpoczęła się ewakuacja pracowników oraz innych osób przebywających w budynku.
W akcji brały udział cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej i dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, jak również Policja i Straż Miejska.

Ze względu na duże zadymienie od wyjścia zostały odcięte trzy osoby. Dwóch pracowników uwięzionych na drugim piętrze zostało ewakuowanych za pomocą podnośnika. Jeden mężczyzna wyskoczył z piętra na rozłożoną w tym celu poduszkę. W zadymionych pomieszczeniach znaleziono dwóch petentów, których wyniesiono do namiotów, ustawionych w pobliżu Starostwa i udzielono im pomocy. Namioty ratownicze zostały zakupione w ramach programu unijnego.

Obserwatorami ćwiczeń było również kilkanaście osób z Niemiec związanych z projektem „Stworzenie wspólnego polsko-niemieckiego systemu zwalczania zanieczyszczeń o dużej powierzchni na Odrze oraz zwalczania skutków innych zagrożeń na obszarze przygranicznym"w ramach programu operacyjnego Celu 3 EWT.
Na zakończenie w sali obrad odbyło się podsumowanie ćwiczeń, zaprezentowanie efektów oraz to co zostało jeszcze do zrealizowania w ramach projektu.  


info
Informacje - krótko

U nas warto się uczyć
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim
PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych


Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony