25 kwietnia 2014 r. na torze kartingowym PZMOT w Koszalinie odbyły się eliminacje wojewódzkie do XVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Zwycięzcą tegorocznego turnieju została drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie, która będzie reprezentować nasze województwo w finale XVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Poznaniu w dniach 13–14 czerwca 2014 r. Tuż za zwycięską drużyną, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Koszalinie. Trzecie miejsce na podium zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu.
W klasyfikacji indywidualnej uczniowie z Chojny zdominowali konkurencję zajmując całe podium. Pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Bancewicz, drugie przypadło Norbertowi Zawadzie, zaś trzecią lokatę zajął Dawid Łuszczek.Głównym celem turnieju jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów ruchu drogowego, wiedzy motoryzacyjnej, wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, propagowanie kultury jazdy i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.Zmagania uczestników oceniali sędziowie w dwóch etapach eliminacji. Pierwsza część składała się z testu z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz ze znajomości historii motoryzacji. W części praktycznej odbyły się konkurencje takie jak: jazda sprawnościowa motorowerem, sprawdzian z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej, przygotowanie pojazdu do jazdy oraz jazda sprawnościowa samochodem z „Talerzem Stewarda".Opiekunem drużyny z ZSP nr 1 był nauczyciel Wojciech Krupa. Nagrody dla uczestników eliminacji wojewódzkich XVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego ufundował Komitet Organizacyjny Turnieju w skład, którego wchodzą: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie, Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie, Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie.
info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony