W dniach 9 – 10 maja 2014 odbyły się w Volos, w Grecji 38 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin z udziałem 368 zawodników z 21 krajów.
Dawid Gluth z UKS Karate Kyokushin z Morynia powtórzył ubiegłoroczny sukces z ME w Legnicy zdobywając tytuł Mistrza Europy w walkach w kategorii kadetów 12–13 lat (60 kg).
Wiktor Hadała również powtórzył ubiegłoroczny wynik zajmując III miejsce w kata młodzików 14–15 lat. Trzeci z naszych reprezentantów –Jacek Hadała startujący w kategorii Master open w pierwszej walce przegrał nieznacznie z aktualnym mistrzem Europy z Francji.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Minister Zdrowia Grecji oraz Prezydent EKF Shihan Antonio Pinero. W pierwszym dniu Mistrzostw odbyły się zawody juniorów, kadetów oraz dzieci w kumite i kata w 30 konkurencjach. W drugim dniu rozegrano zawody seniorów, w kumite i kata w 14 konkurencjach. Polska zajęła w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce.

Do ME przygotowywaliśmy się przez 10 tygodni trenując intensywnie 5 – 6 razy w każdym tygodniu.  Zawodnicy byli przygotowani bardzo dobrze fizycznie i psychicznie. Ta ciężka praca przyniosła wspaniały sukces. Dziękuję wszystkim pozostałym zawodnikom klubu, którzy trenowali razem z mami w okresie przygotowawczym do ME – bez was ten sukces nie byłby możliwy- mówi trener Piotr Kos.

Zarząd klubu dziękuje Burmistrzowi Morynia za wsparcie wyjazdu z budżetu Gminy Moryń oraz Panu Andrzejowi Zielińskiemu i Jerzemu Kołaczykowi, którzy również wsparli finansowo okres przygotowawczy oraz wyjazd zawodników i trenera do Volos. Jednak większość wydatków finansowych ponieśli sami startujący i trener.

Następne Mistrzostwa Europy w 2015 roku odbędą się w Estonii.Źródło: UKS Karate Kyokushin Moryń

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony