Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Po dobrym występie w Kołobrzegu, pływacy UKP Marlin, w sobotę 18 kwietnia 2015 r. potwierdzili swoją wysoką formę w Otwartych Mistrzostwach Gryfina, które rozegrane zostały w Centrum Wodnym „Laguna”. Na zaproszenie organizatora UKP Marlin odpowiedziało 8 klubów m.in. z Choszczna, Gorzowa Wlkp., czy Stargardu Szczecińskiego wystawiając do rywalizacji przeszło 200 zawodników i zawodniczek. Gospodarzy reprezentowało 28 młodych pływaków, urodzonych w rocznikach 2007-2001.  Łącznie wywalczyli oni 21 medali, w tym 10 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych.

Hanna Zielińska rywalizująca w kategorii 10 lat trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium za dystans 50m stylem dowolnym, klasycznym i motylkowym. Tym samym zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki zawodów i zawodniczki z Gryfina.

Aleksandra Szewczuk wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki imprezy i zawodniczki z Gryfina, w kategorii 8 lat i młodsi, zdobywając dwukrotnie złoty medal na dystansie 50m grzbietem i 50m stylem dowolnym. W tej kategorii wiekowej najlepszym zawodnikiem i zawodnikiem z Gryfina był Jakub Jastrowicz, który dwukrotnie wywalczył złoty medal na dystansie 50m grzbietem i 50m stylem klasycznym, oraz brąz na 50m stylem dowolnym. Jacek Wodzyński zdobył srebro na 50m grzbietem i złoto na 50m stylem dowolnym, a Hubert Dąbrowski był trzeci na 50m grzbietem i zajął 5 miejsce na 50m stylem dowolnym.  Aleksandra Sowa w tej kategorii zdobyła srebro na dystansie 50m grzbietem i była tuż za podium, na 4 miejscu na dystansie 50m stylem dowolnym

Wśród dziewięciolatków tytuł najlepszego zawodnika z Gryfina wywalczył Mateusz Rozmiarek zajmując 2 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, 10 miejsce na 50m motylkiem i 4 na 50m stylem dowolnym. Jagoda Kujawa uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki z Gryfina zdobywając złoto na 50m stylem klasycznym i brąz na 50m grzbietem, oraz 4 miejsce na 50m stylem dowolnym.

Michał Zapart dwukrotnie stawał na podium zajmując 1 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym, 3 miejsce na 50m stylem motylkowym, 6 miejsce na 100m stylem dowolnym i 4 na 100m stylem zmiennym. Zdobywając tym samym tytuł najlepszego zawodnika z Gryfina w kategorii 11 lat. Wiktoria Janiszewska uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki z Gryfina, w tej kategorii wiekowej  i wywalczyła brązowy medal na dystansie 100m stylem grzbietowym,  była 5 na 50m stylem motylkowym i 4 na 100m stylem dowolnym.

Kacper Jastrowicz, wśród dwunastolatków, był najlepszym zawodnikiem z Gryfina i wywalczył brąz na 100m stylem grzbietowym, był 4 na 100m stylem klasycznym i 200m stylem zmiennym. Krzysztof Rosiak był drugi na dystansie 100m stylem klasycznym, 6 na 100m stylem dowolnym i 5 na 200m stylem zmiennym

Barbara Wituszyńska uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki z Gryfina, w kategorii 13 lat, zdobywając brąz na 100m stylem klasycznym, 5 miejsce na 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym.

W zawodach popłynęli również, w  najmłodszej kategorii wiekowej Wiktoria Iwan, która była 5 na 50m grzbietem i 7 na 50m stylem dowolnym.  Najmłodszy uczestnik zawodów, siedmioletni Kacper Kubiś, zajął dwukrotnie 4 miejsce na dystansie 50m grzbietem i 50m stylem dowolnym.

W kategorii 9 lat Iga Stróżyk zajęła 4 miejsce na 50m stylem grzbietowym i 9 na 50m stylem dowolnym, Martyna Mlak zajęła 6 miejsce na 50m grzbietem, 5 miejsce na 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym, Adrianna Gniłka zajęła 7 miejsce na 50m grzbietem, 6 na 50m stylem klasycznym i 8 na 50m stylem dowolnym, a Martyna Berk była 7 na 50m stylem klasycznym i 6 na 50m stylem dowolnym.

Nel Brzeskot rywalizowała w kategorii 10 lat zajmując 9 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym, 6 miejsce na 50m grzbietem i 7 miejsce na 50m stylem dowolnym. Tytuł najlepszego zawodnika z Gryfina, wśród dziesięciolatków, uzyskał Michał Mężyński, który zajął 4 miejsce na dystansie 50m grzbietem, 5 miejsce na 50m stylem klasycznym i 6 na 50m stylem dowolnym.

Julia Pokora wywalczyła 4 miejsce na 50m stylem motylkowym, 6 miejsce na 100m stylem dowolnymi i 5 miejsce na 100m stylem zmiennym, zaś Aleksander Chróściak był 8 na 50m stylem motylkowym, 9 na 100m stylem dowolnym i 6 na 100m stylem zmiennym. Pływacy rywalizowali w kategorii 10 lat.

W kategorii 14 lat Magdalena Piaskowska zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki z Gryfina zajmując 9 miejsce na 100m stylem motylkowym, 8 miejsce na 100m grzbietem, 9 miejsce na 100m stylem klasycznym i 100m stylem dowolnym.  Klaudia Knap zajęła 8 miejsce na 100m stylem klasycznym i 11 miejsce na 100m stylem dowolnym. Wśród chłopców tytuł najlepszego zawodnika zdobył Przemysław Płoch zajmując 10 miejsce na 100m motylkiem i 100m grzbietem, 11 miejsce na 100m stylem klasycznym i 12 na 100m stylem dowolnym. Juliusz Winnicki był 13 na 100m motylkiem i 14 na 100m stylem dowolnym. Christopher Wiczkowski zajął 12 miejsce na 100m grzbietem, 13 miejsce na 100m klasykiem i 15 miejsce na 100m stylem dowolnym

źródło: Uczniowski Klub Pływacki "Marlin"