Doskonale zaprezentowali się nasi szachiści w Międzynarodowym Turnieju Szachowym „Torgelow 2015" w Niemczech. W zawodach wystartowało ponad 60 zawodników z 10 klubów i ośrodków szachowych z Niemiec i Polski. Na sali gry zameldowali się reprezentanci m.in. Neubrandenburga, Torgelow, Pasewalku, Ueckermunde, Gustrow, Schwerina, Greifsfaldu, Anklam i Stralsundu.


W rozegranym po raz dwudziesty czwarty turnieju, bardzo widoczni byli reprezentanci UKS Biały Pion. Od pierwszej do ostatniej rundy, gryfiniacy bez cienia respektu dla rywali walczyli przy szachownicach.
Widok zawodnika z Gryfina grającego na pierwszej szachownicy, wielokrotnie pojawiał się podczas turniejowych rund. Stąd pewno i świetne wyniki... Pięcioro naszych reprezentantów wróciło do domu z pucharami, a dalsza piątka uplasowała się w czołowych dziesiątkach swoich klasyfikacji.

Bezkonkurencyjny w kategorii do lat 10 okazał się Karol Olias, który w tym dniu nie dał szans żadnemu ze swych rywali. Gryfinianin wygrał wszystkie partie i zasłużenie zwyciężył. Trzecie miejsce na podium w tej kategorii wywalczył Adrian Pażdzior zdobywając 5,0 p, W kategorii do lat 14 drugie miejsce zajął Mikołaj Turek, a czwarte Adam Hajdaś (obaj po 5,0 p.)

Kategoria open, w której grali zawodnicy do lat 20, to doskonały występ Justyny Kruszewskiej. Nasza zawodniczka uległa tylko bardzo dobremu zawodnikowi SAV Torgelow Florianowi Schmekelowi (czołowy junior Niemiec) i zajęła drugie miejsce.

Warto również odnotować najwyższe miejsca naszych reprezentantów w dodatkowej, najmłodszej kategorii wiekowej do lat 8. Z pucharami do Gryfina przyjechali, Oskar Paździor i Patrycja Misiak. Brawo!
Dobrze w Torgelow wypadli także: Hubert Jędraszczyk (VI m), Dawid Jankowski (VII m) Martyna Kuryło (IX m), Bartosz Nędzarek (X m), Michał Nowaliński (X m) oraz Gabriel Jazukiewicz, Adam Janik i Michał Iskra.

To był bardzo udany wyjazd, także pod względem szkoleniowym. Wiele elementów gry turniejowej zostało wprowadzonych w realia bezpośredniej walki z przeciwnikiem. Zmagania ze stresem i odpowiednia reakcja na szybko zmieniające się sytuacje na szachownicy, stanowiły także doskonały bodziec do rozwoju umiejętności szachowych. Ponadto, obserwacja rywali i ich zachowania ale też i własna postawa, ukazywała najważniejsze przesłanie tej gry – ponadczasowe FAIR PLAY, szacunek dla przeciwnika bez względu na jego narodowość, przynależność klubową czy umiejętności szachowe.

Bardzo serdeczne podziękowania należą się wszystkim rodzicom którzy pomagali podczas wyjazdu na zawody, za poświęcony czas, zdjęcia, zaangażowanie oraz miłą szachową atmosferę.

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony