4 lutego 2016 r. w Zespole Szkół w Baniach odbył się drugi Turniej IX edycji Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju w Baniach wzięło udział 11 drużyn ze szkół podstawowych i 14 z gimnazjów. Łącznie uczestniczyło 92 uczniów i 16 opiekunów. Uczestnicy reprezentowali 9 województw: łódzkie (Koluszki), małopolskie (Stronie i Zakrzów), mazowieckie (Jedlińsk), opolskie (Kędzierzyn-Koźle), podkarpackie (Czarna i Huta Krzeszowska), śląskie (Mazańcowice), świętokrzyskie (Włoszczowa), warmińsko-mazurskie (Nidzica) i zachodniopomorskie (Swobnica i Banie).


Turniej zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Czarna (podkarpackie) Józef Chudy, Prezes Zarządu Okręgowego PZM Józef Liszczak, Komendant Policji Powiatowej w Gryfinie Andrzej Stechnij oraz Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Janusz Osicki.
Gospodarzem imprezy była Wójt Gminy Banie Teresa Sadowska.

Na torze przeszkód sędziowali policjanci z Gryfina Dominika Wiatrak i Michał Jasiński. Pierwszą pomoc przedmedyczną oceniali strażacy z OSP Banie Rafał Stańko i Mariusz Motyliński. Testy sprawdzał Marian Karbownik.

Po zaciętej walce wygrały obie drużyny z Włoszczowy. Wśród podstawówek drugie miejsce zdobyła Nidzica i trzecie Czarna. Kolejność szkół gimnazjalnych: I miejsce – Włoszczowa, II miejsce – Zakrzów i III miejsce – Czarna.

Wyniki indywidualne:

Szkoły podstawowe
1. Jakub Długosz (Koluszki),
2. Dominika Krawczyk (Włoszczowa),
3. Kamil Waśko (Czarna).

Gimnazja
1. Adrian Józefowski (Włoszczowa),
2. Marcin Nowak (Włoszczowa),
3. Mateusz Dulian (Czarna).

Mistrzami „przeszkody dnia" (slalom z ograniczeniem) zostali: Jakub Klimeczko (Szkoła Podstawowa w Stroniu) i Piotr Haranek (Gimnazjum w Zakrzowie).

Sponsorzy turnieju: Gmina Banie, Zespół Szkół w Baniach, Powiat Gryfiński, Polski Związek Motorowy, CM AGROPOL sp. z o.o. w Tywicy, Spółdzielnia Usług Rolnych ROL-BUD w Trzcińsku-Zdroju, Usługi Komunalne Mieszkaniowe Transportowe Handlowe i Cmentarne Skiba w Trzcińsku-Zdroju, PKS w Szczecinie sp. z o.o. oraz Market Centrum w Baniach.

W tym roku zaplanowano 4 turnieje. Pierwszy odbył się 30 stycznia w Kędzierzynie-Koźlu, drugi w Baniach 4 lutego, trzeci 5 lutego w Przelewicach, czwarty w Koluszkach zaplanowano na 16 lutego.

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony