Relacja Krzysztofa Rudnickiego, doskonale zaprezentowali się nasi szachiści w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Gross Schonebeck, rozegranym z okazji 10-lecia klubu SV Motor Eberswalde e. V.

W zawodach wystartowało ponad 60 zawodników z 14 klubów i ośrodków szachowych Niemiec i Polski. Na sali gry zameldowali się reprezentanci min. Berlina, Zehdenick, Potsdamu, Erkner, Ruderersdorf, Wandlitz. Lowenberg, Angermunde, Bergen, ... a także Gryfina.

 Eberswalde /Niemcy/ - 09.IV.2016 r.

Międzynarodowy Turniej Szachowy
"10. Jahre Schachfreunde Gross Schonebeck"
Turniej z okazji 10-lecia Klubu SV Motor Eberswalde

Świetna gra naszych szachistów!

Kategorie do lat 8, 12 i 14 dla Gryfina!

* Oskar Paździor I miejsce do lat 8
* Karol Olias I miejsce do lat 12
* Bartosz Nędzarek I miejsce do lat 14


Miejsca na podium:
* Adrian Paździor II miejsce do lat 12
* Szymon Soszka III miejsce do lat 14
* Mikołaj Turek III miejsce do lat 12


Szachiści UKS Biały Pion zagrali bardzo dobre zawody. Wyróżniali się na sali gry nie tylko z racji charakterystycznych zielonych koszulek klubowych, ale też z solidnej i efektywnej gry. Od pierwszej do ostatniej rundy, młodzi gryfiniacy bez cienia respektu dla rywali, dzielnie walczyli przy szachownicach. Widok zawodnika z Gryfina grającego na pierwszej szachownicy, wielokrotnie pojawiał się podczas turniejowych rund. Stąd pewno świetne wyniki...i sześciu naszych reprezentantów którzy wrócili do domu z pucharami.W klasyfikacji najmłodszych do lat 8, zwyciężył Oskar Paździor a Janek Dejewski był piąty. Imponująco wyglądała rywalizacja chłopców do lat 12. W klasyfikacji końcowej wszystkie miejsca na podium zajęli nasi szachiści. Wygrał, nie dając szansy żadnemu przeciwnikowi Karol Olias 7,0 p. (100% wynik) Drugi był Adrian Paździor a trzeci Mikołaj Turek (obaj po 5,0 p.) Nie mniej okazale wyglądało podium do lat 14. Zwyciężył Bartosz Nędzarek 5,0 p. a na trzecim stopniu stanął Szymon Soszka 4,5 p.
W nieoficjalnej klasyfikacji dziewcząt: (do lat 12) Martyna Kuryło 4,0 p. zajęła pierwsze miejsce a Kinga Dejewska 3,5 p. była druga. Dobrze wypadły także ich młodsze koleżanki do lat 10. Nikola Radomska była trzecia a Ola Kucharczyk piąta.

Miejsca pozostałych gryfinian: Bartosz Szpura IV m do lat 12, Gabriel Jazukiewicz IV m do lat 14; Michał Nowaliński V m (12), Dawid Zasada VI m, Wojtek Sztylke VII m, Alan Piątek IX m (do lat 10) oraz Kajetan Jędraszczyk IX m i Adam Janik X m do lat 12.

To był bardzo udany wyjazd, także pod względem szkoleniowym!
Wiele elementów gry turniejowej zostało wprowadzonych w realia bezpośredniej walki z przeciwnikiem. Zmagania ze stresem i odpowiednia reakcja na szybko zmieniające się sytuacje na szachownicy, stanowiły także doskonały bodziec do rozwoju umiejętności szachowych. Ponadto, obserwacja rywali i ich zachowania ale też i własna postawa, ukazywała najważniejsze przesłanie tej gry - ponadczasowe FAIR PLAY, szacunek dla przeciwnika bez względu na jego narodowość, przynależność klubową czy umiejętności
szachowe.Bardzo dziękuję rodzicom-opiekunom, którzy pomagali mi podczas wyjazdu.

Krzysztof Rudnicki

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony