70 zawodników z 8 krajów wzięło udział w Mistrzostwach Europy w Warcabach 64–polowych, które odbyły się w murach sławnego nidzickiego zamku. Zmagania trwały aż 8 dni (7 - 14 maja br.), a w ich trakcie rozegrane zostały dwa turnieje: pierwszy „klasyczny” - z limitem czasu 45 min na zawodnika + 15 sekund za każdy ruch oraz „rapid” – szybki (10 min + 5 sekund za każdy ruch).

Prym w mistrzostwach wiedli Rosjanie, co widać w poniższej tabeli wyników. Gra w warcaby w Rosji jest na tyle ważnym elementem edukacji w szkołach, że warcaby często stanowią dodatkowy przedmiot nauczania. Efekty ambitnej edukacji rozwijającej logiczne myślenie, planowanie, strategię działań i wiele innych jakie dają warcaby było widać także u niektórych zawodników z Polski.

Kolejny duży sukces w tych wysokiej rangi zawodach odnieśli warcabiści z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie, którzy startowali w „rapidzie”.

Do „rapida”, czyli warcabów aktywnych zgłosiło się 21 zawodniczek i zawodników z Polski i Rosji. Kobiety i mężczyźni grali razem, ale klasyfikowani by oddzielnie.

 Tabela wyników „rapida” – klasyfikacja łączna

Mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy wśród mężczyzn wywalczyli Rosjanie: Aleksandr Efimov (14 pkt) i Gavril Ivanow (11 pkt), trzecie miejsce zajął Marcin Widomski (8 pkt) z Makowa Mazowieckiego, czwarte Dawid Hołotczyk z Chojny (8 pkt), piąte Stanislav Kostikov (7 pkt) Rosja, szóste Jacek Gołuch (7 pkt) z Chojny.


Tabela wyników „rapida” – klasyfikacja mężczyzn

Zawodnicy z chojeńskiego ośrodka uczęszczający do V i VI klasy szkoły podstawowej byli najmłodszymi uczestnikami tych mistrzostw i walczyli głównie z zawodnikami ze szkół zawodowych (kat. do 23 lat).


Dawid Hołotczyk (Polska) vs Stanislav Kostikov (Rosja)

Wysoki poziom gry warcabistów z Chojny zapewnił im awans do Mistrzostw Świata w Warcabach 64-polowych, które odbędą się tym razem również w Polsce - w Mławie, pod koniec sierpnia tego roku.


Od lewej: Andrzej Krucewicz (trener), Anna Grzelak, Dawid Hołotczyk i Jacek Gołuch

Najwyższe miejsce wśród kobiet z Polski zajęła Anna Grzelak z Suliszewa (4. miejsce – 8 pkt), która ustąpiła miejsca trzem Rosjankom. Mistrzynią Europy została Juliana Andreeva (11 pkt), przed Elizavetą Kozlovą  (9 pkt) i Marią Timofieevą (8 pkt).


Tabela wyników „rapida” – klasyfikacja kobiet


Od lewej: Jacek Gołuch, Anna Grzelak i Dawid Hołotczyk

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony