Aż 279 zawodników i zawodniczek wzięło udział w XXXV Edycji Biegu Transgranicznego "Doliną Dolnej Odry" na zmienionej trasie pomiędzy mostami (ok.10 000 m.). Chociaż nowy rekord uczestnictwa nie padł (w maju zeszłego roku bieg ukończyło 281 zawodników) to i tak, biorąc pod uwagę że zmieniona trasa nie była tak atrakcyjna jak tradycyjna, frekwencja była imponująca. Wielkie brawa dla wszystkich, którzy wystartowali i bieg ukończyli.

Miejmy nadzieję, że uda się zakończyć remont mostu do października i organizacja kolejnej edycji naszego biegu nie będzie nastręczać kłopotów i charakter tego biegu nie zostanie zagubiony. Tym razem pogoda dopisała a liczba uczestników biegu potwierdza, że prestiż naszego biegu stale rośnie. Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, Wasz udział to podziękowanie dla naszej pracy i odpowiednia motywacja do dalszego wysiłku.

Około 10 kilometrowy dystans najszybciej pokonał gryfinianin Marek Sanecki (Delf) prowadząc od startu do mety, uzyskując dobry wynik 35 min. 25 s. wyprzedzając o 63 s. Marcina Kowalczyka (BKS Maniak Wolin) oraz zawodnika z Proszkowic - Adama Kuzynina (37 min. 06 s.).

Wśród kobiet triumfowała zawodniczka pochodząca z Wysp Owczych, studentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Valborg Heinesen uzyskując 41 min. 06 s. przed Wiolettą Murawską - Szczecin (45 min. 33 s.) oraz Barbarą Pochranowicz z Myśliborza (46 min. 00 s.).

Zawody były dofinansowane ze środków Gminy Gryfino, Powiatu Gryfińskiego oraz Województwa Zachodniopomorskiego. Serdeczne podziękowania należą się także Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gryfinie oraz Komendzie Powiatowej Policji za pomoc udzieloną przy organizacji zawodów. Galeria zdjęć jest też dostępna na stronach internetowych gryfińskiego MOS oraz MKS Hermes (mosgryfino.pl; mks-hermes.pl)

Jacek Stefański
 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony