Pod takim tytułem, w dniach 31 sierpnia i 1 września 2012 r. odbyła się w Chojnie druga edycja polsko-niemieckiego projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca Transgraniczna” Krajów – Meklemburgia Pomorze Przednie/ Brandenburgia i Rzeczypospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

Pierwsza edycja ww. spotkania odbyła się w Chojnie w 2010 r. i zaowocowała podpisaniem deklaracji wzajemnej współpracy pomiędzy KLUBEM MOTOROWYM CHOJNA (bezpośrednim beneficjentem i głównym realizatorem projektu) i jego niemieckim partnerem MOTORSPORTCLUB SCHWEDT e.V.

W piątek (31 sierpnia 2012r.) wspólnie z grupą niemieckich kolegów przygotowywano tor motocrossowy do sobotnich zawodów. Wieczorem odbyło się spotkanie ZARZĄDÓW: KLUBU MOTOROWEGO CHOJNA i MOTORSPORTCLUB SCHWEDT e.V. na temat WZAJEMNEJ WSPÓŁPRACY – JEJ DOTYCHCZASOWYCH REZULTATÓW i PERSPEKTYW NA PRZYSZŁOŚĆ. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili m.in.: Adam Fedorowicz Burmistrz Chojny, Kazimierz Komorzycki Przewodniczący Rady Miejskiej w Chojnie, Józef Liszczak Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie oraz Józef Serdyński Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie.   

Podczas spotkania Łukasz Kugler Prezes KLUBU MOTOROWEGO CHOJNA i Eddy Schulz Prezes MOTORSPORTCLUB SCHWEDT e.V. podziękowali za bezinteresowne zaangażowanie i dotychczasową pomoc osobom wspierającym działalność klubów. W sobotę (1 września), odbyły się integracyjne wyścigi kontrolne. Zawodnicy startowali w 5.(pięciu) kategoriach wg następującej klasyfikacji: MX65 – motocykle o pojemności skokowej silnika do 65 cm3; MX85 – motocykle o pojemności skokowej silnika do 85 cm3; MX2 – motocykle o pojemności skokowej silnika do 250 cm3; MX1 – motocykle o pojemności skokowej silnika powyżej 250 cm3; KLASA WETERAN (wiek od 40 lat).

Zawodnicy z Niemiec zdobyli: I-miejsce w klasie MX85; II-miejsce w klasie MX2; I i II-miejsce w klasie MX1 oraz I-miejsce w klasie WETERAN. Pozostałe miejsca przypadły zawodnikom z Polski. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i medale, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Licznie przybyli zawodnicy mieli możliwość wzięcia udziału w bezstresowych wyścigach towarzyskich, gdyż startując w rundach o Mistrzostwo Strefy czy Landu Brandenburg każdy zawodnik walczy o punkty dla klubu jak i indywidualnie i atmosfera rywalizacji jest tam bardziej zauważana. W barwach KM Chojna startowało trzech nowych zawodników, którzy pozytywnie zaliczyli egzamin na licencję i już szykują się do następnych zawodów w Nowogardzie i Rosówku, które odbędą się jeszcze we wrześniu.

Po zawodach wszyscy uczestnicy wzięli udział w spotkaniu gdzie do późnego wieczora przy posiłku dzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami z przygotowań do imprezy i samych zawodów. Miłą niespodziankę wszystkim uczestnikom sprawił Andrzej Stelmach z Foto Studio AD,  który po treningach zrobił wspólne zdjęcie i na zakończenie zawodów wręczył każdemu pamiątkową fotografię.
 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony