Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr  2 w Gryfinie co prawda nie powtórzyły sukcesu ubiegłorocznego, jednak kwalifikując się do finału ogólnopolskiego z siódmej pozycji, również takie miejsce zajęły w Finale Krajowym Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych  rozgrywanym o Puchar Prezesa Szkolnego Związku Sportowego  w dniu 19 września br. w Zielonej Górze.

Awans do ogólnopolskiego finału dała im ubiegłoroczna z jesieni i tegoroczna z wiosny wygrana w rywalizacji wojewódzkiej. Młode lekkoatletki z ZSP nr 2 wywalczyły w niej 2556 punktów. Do Zielonej Góry jechały- jako jedna z 12 najlepszych drużyn w kraju. Kolejne już – po raz czwarty - zakwalifikowanie się do finału krajowego jest bardzo dużym sukcesem zawodniczek szkoły.

W końcowej rywalizacji drużyna dziewcząt zdobyła 1175 punktów. Na zmianę sił wskazuje też choćby fakt, że drugie w ubiegłym roku zawodniczki gospodarzy VII LO z Zielonej Góry zajęły dopiero 9. miejsce.  

Na dobry wynik ZSP nr 2 złożyła się w szczególności dobra postawa zawodniczek MKS Hermes Natalii Nowak i Patrycji Pośniak (400 metrów), Nikoliny Szurgocińskiej (800 metrów) i Natalii Ślęzak (skok w dal).

W skład drużyny weszły ponadto Grad Aleksandra i Furtak Sylwia (100 metrów), Katarzyna Geisler (skok w dal), Kramek Andżelika (800 metrów) oraz Nowak Daria i Skalniak Ada (pchnięcie kulą).

Źródło: ZSP nr 2 w Gryfinieinfo
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony