W miniony weekend tj. 11 maja br. odbyła się impreza, która ma za zadanie nie tylko promować aktywne formy wypoczynku, ale też zbliżać do siebie różne grupy społeczne z terenu powiatu gryfińskiego. Przed południem w sobotni, słoneczny dzionek na obiektach przyległych do hali widowiskowo – sportowej w Trzcińsku - Zdroju spotkali się miłośnicy piłki nożnej.

 

Głównym organizatorem, a jednocześnie sponsorem akcji jest Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju (www.dla-dzieci.eu).

Na zaproszenie organizatorów przybyły drużyny ze szkół podstawowych z Gogolic, Myśliborza, Stołecznej i Trzcińska – Zdroju. Nie mogło zabraknąć też drużyn gospodarzy, połączonych sił Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych z Chojny i Trzcińska oraz specjalnej drużyny stowarzyszenia złożonej wyłącznie z dziewcząt.

Prowadzący turniej Robert Górski przywitał zebrane drużyny i ich opiekunów oraz przedstawił znamienitych gości, a byli wśród nich starosta gryfiński -  Wojciech Konarski, wiceburmistrz gminy Trzcińsko – Zdrój Józef Szott, prezes firmy Sady Trzcińsko Józef Winnik,prezes regionalnego oddziału ZNP Gryfino Beata Gorzelańczyk, oraz Katarzyna Bindas opiekunka koła wolontariackiego z ZSP nr 1 w Chojnie. W dalszej części turnieju pojawił się też m.in. ksiądz proboszcz Marek Piotrowski.

Sędziami zawodów byli znani w regionie trenerzy Jacek Limanówka i Paweł Rosadziński.

Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym. Wszystkie mecze obfitowały w efektowne parady bramkarskie i pojedynki zawodników. Wyrównany poziom rozgrywek sprawił, że od początku do końca zmagań sportowych emocji nie brakowało.

Na wszystkich uczestników i gości czekał smakowity poczęstunek. Były przepyszne ciasta wykonane przez wychowawczynie z Trzcińska, była grochówka i kiełbaski z grilla. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.Tegorocznymi zwycięzcami turnieju okazali się zawodnicy Szkoły Podstawowej z Gogolic, którzy z rąk Roberta Górskiego otrzymali okazały puchar ufundowany przez starostę gryfińskiego. Na drugim miejscu uplasowali się debiutujący w turnieju przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Stołecznej. I oni otrzymali puchar ufundowany przez burmistrza gminy Trzcińsko- Zdrój, z rąk wiceburmistrza Józefa Szotta. Ostatnie miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej w Trzcińsku – Zdroju. Puchar ufundowany przez Józefa Winnika i firmę Sady wręczył Jacek Limanówka.

 Kolejne miejsce zajęli przedstawiciele gospodarzy, a więc placówek z Chojny i Trzcińska. Puchar ufundowany przez księdza proboszcza Marka Piotrowskiego wręczył Józef Szott. Dopiero piąte miejsce zajęli ubiegłoroczni zwycięzcy zawodnicy podstawówki z Myśliborza. Puchar ufundowany przez UKS Orlik Trzcińsko wręczył prezes organizacji Jacek Limanówka. Tym razem na końcu stawki uplasowały się dziewczęta ze stowarzyszenia, puchar ufundowany przez organizatorów wręczyła prezes stowarzyszenia Lidia Tomin. Dodatkowo każda z drużyn, jak i indywidualni laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, również ufundowane przez stowarzyszenie.

Nie mogło zabraknąć też nagród indywidualnych. Bezsprzecznie najlepszym strzelcem zawodów okazał się Konrad Juchlke ze Stołecznej. Zdobywca aż 16 goli otrzymał pamiątkową statuetkę z rąk dyrektor Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Róży Kozieł. Nagrodę ufundował starosta gryfiński.

Najlepszym bramkarzem okazał się Mariusz Wypych z drużyny gospodarzy. Nagrodę stowarzyszenia wręczyła Katarzyna Bindas. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju organizatorzy wybrali Kacpra Nowickiego z Gogolic. Nagrodę wręczył wiceprezes stowarzyszenia Piotr Przytuła.

Na koniec postanowiono docenić trud i olbrzymią walkę żeńskiej ekipy, która tak dzielnie walczyła z przeciwnikami. Piękną statuetkę fair play dla najsympatyczniejszej drużyny turnieju, ufundowaną przez regionalny odział ZNP w Gryfinie wręczyła prezes Beata Gorzelańczyk.

Tym sposobem kolejny turniej przeszedł do historii. Poza emocjami sportowymi był to wspaniale spędzony czas umożliwiający integrację dzieci i młodzieży z różnych środowisk naszego regionu. Impreza okazała się też znakomitą promocją powiatu gryfińskiego i ziemi trzcińskiej, a także pokazała jaki trud w codzienną pracę wkładają wychowawcy placówki opiekuńczo – wychowawczej z Trzcińska i Chojny.

Przypominamy, że Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju należy do organizacji pożytku publicznego, a więc można przekazywać 1% podatku. Strona internetowa www.dla-dzieci.eu, pokazuje, że wszelkie formy pomocy są należycie rozdysponowywane na rzecz naszych pociech.

Źródło: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony