Turniejem „śmiesznych szachów”, przy wspaniałych i pysznych ciastach upieczonych przez mamy młodych szachistów, młodzi gryfińscy pasjonaci „Królewskiej Gry” zakończyli szachowy rok szkolny 2012/2013

W obecności rodziców, dziadków i opiekunów a także samych szachistów, podsumowania mijającego okresu dokonał Prezes UKS Biały Pion – Krzysztof Rudnicki.

 To był dobry rok! Szachiści gryfińscy grali promując Gryfino, na wielu arenach turniejowych w Polsce i za granicą. Zdobywali dobre miejsca i medale w prestiżowych imprezach szachowych rangi powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Nie zabrakło młodych gryfinian w turniejach rangi międzynarodowej, zarówno tych w Niemczech – Angermunde, Torgelow, jak i tych rozgrywanych w Polsce, w silnej wielonarodowej obsadzie: min. Turniej im. A. Ribinsteina w Polanicy Zdroju czy naszym Gryfino-Open 2013

Od września 2012 r. do czerwca 2013 r., szachiści gryfińscy uczestniczyli w 37 turniejach, zdobywając punkty do klasyfikacji ogólnopolskiej, medale i tytuły mistrzowskie w imprezach rangi międzywojewódzkiej i wojewódzkiej. W samym Gryfinie rozegrano 23 turnieje, w których zanotowano ponad 800 startów. Największym powodzeniem w naszym mieście, cieszą się niezmiennie od 14 lat zawody Grand Prix oraz starsze od nich o rok – międzynarodowe turnieje szachowe  „Gryfino-Open”, w których już po raz kolejny, gościliśmy zawodników z szachowymi tytułami, arcymistrza i mistrza międzynarodowego.

Podczas podsumowania z wielką satysfakcją podkreślano doskonałą współpracę z zarządu UKS z bardzo aktywnymi i chętnie współpracującymi rodzicami młodych szachistów. Uroczyście wręczono pamiątkowe puchary, statuetki i medale wyróżniającym się zawodnikom:

 • Justynie Kruszewskiej finalistce Mistrzostw Polski Juniorów 2013; medalistce makroregionu wielkopolskiego, mistrzyni i wielokrotnej medalistce województwa zachodniopomorskiego
 • Grecie Stołeckiejwielokrotnej medalistce mistrzostw wojewódzkich, reprezentantce Gryfina w makroregionie wielkopolskim.
 • Piotrowi Kos, Szymonowi Krech, Zosi Kubowiczreprezentantom Gryfina w rozgrywkach wojewódzkich i międzywojewódzkich,
  • Nel Tarczyńskiej – 4m; -Wojewódzka Olimpiada Młodzieży 2012
  • Karolinie Sołtys; Janowi Krech; Oliwii Kurlej– 5m.- WOM 2012
  • Miłoszowi Dudzie; Karolinie Todorskiej; Martynie Szpyt – 6m. - WOM 2012
  • Wiktorii Rynkiewicz; Tomaszowi Gniazdowskiemu WOM 2012
  • Dominikowi Lebiodzie - 9m.- WOM 2012
 • Kamilowi Nyczowi, Adamowi Hajdaś, Konradowi Sokołowskiemu, Kornelowi Howil, Bartoszowi Nędzarek, Olgierdowi Hajdaś, Adamowi Golis oraz Jakubowi Siarkiewicz – czołowe miejsca w turniejach.

Szachy – to najwspanialsza, ponadczasowa „Królewska Gra”

Przy szachownicy zacierają się różnice wiekowe, w których często bardzo młody człowiek rywalizuje – toczy intelektualny spór – z dużo starszym partnerem. Łączy ich wspólna pasja, zainteresowanie przedmiotem rozważań i dociekań. Przez kilka godzin, w jednym miejscu i czasie, spotykają szachiści w różnym wieku potrafiący porozumieć się bez słów. Jest w tym pewna magia! Szachy to wspaniały sport wspomagający rozwój młodego pokolenia. Łączy w sobie wiele cech warunkujących prawidłową ocenę sytuacji oraz odpowiednią i prawidłową reakcję. Uczy jednej z najważniejszych sportowych postaw,  zasadę "Fair Play".

Przed szachistami zasłużone ale też pracowite wakacje. Za tydzień Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Łazach k/Koszalina. Później obóz szachowy w Przesiece w Karkonoszach oraz inne starty – trzymamy kciuki POWODZENIA!

 


Justyna Kruszewska - finalistka MP, medalistka makroregionu, mistrzyni województwa zachodniopomorskiego w szachach szybkich


Nel Tarczyńska - 4m w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży - nadzieja szachowa UKS


Turniej śmiesznych szachów


Podczas rozdania nagród i wyróżnień

Źródło: www.bialypion.pl  

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony