Początek stycznia w Domu Pomocy Społecznej w Moryniu to wyjątkowy czas śpiewania kolęd. W tym roku na „XXI Wspólne Kolędowanie”, które odbyło się 15 stycznia przybyły grupy z licznych placówek, m.in. Domów Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju, Nowym Czarnowie i Dębcach, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gryfina, Dębna i Goszkowa, a także wychowankowie z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Trzcińsku-Zdroju, Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Chojnie, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Chojnie oraz zespół wokalny „Ukulele” działający przy MOK w Moryniu.

Asystujące prowadzącym spotkanie aniołki, świąteczny wystrój auli i stół ze smacznym poczęstunkiem pozwoliły wszystkim znowu poczuć magię świąt i włączyć się w to wyjątkowe śpiewanie. Pięknym finałem spotkania były wystąpienia na scenie zespołów stworzonych spontanicznie: mieszkańców i terapeutów z kilku różnych placówek, pracowników i sióstr moryńskiego DPS i takich wyjątkowych solistów jak np. 3-letniego Janka z Trzcińska- Zdroju. Duże wrażenie na scenie zrobił występ  zaproszonych gości, a wśród nich z mocnymi głosami m.in. ks. Mariana Augustyna (proboszcza parafii w Moryniu i kapelana DPS),  ks. kan. Tadeusza Marszelewskiego, starosty gryfińskiego Wojciecha Konarskiego wspomaganego przez H. Kaczmara – wiceprzewodniczącego Rady Powiatu i Krzysztofa Jaza – dyrektora Zespołu Szkół w Moryniu i  basmoryńskiego parafialnego chóru oraz grono pozostałych gości.

Tegoroczne kolędowanie zakończyło się wyjątkowo, gdyż echo pięknych kolęd zostało w DPS aż do piątku (17.01.), kiedy na aulę dotarła 40-osobowa grupa nowych kolędników – uczniów Zespołu Szkół w Moryniu. Uczniowie specjalnie dla mieszkańców domu przedstawili Jasełka oprawione radosnymi kolędami w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem Ilony Włodarczyk – wicedyrektora szkoły.

Po kolędowaniu i jasełkach świętowanie zakończyło się przy żłóbku w kaplicy domu. Wierzymy głęboko, że dla domu i wszystkich gości rozpoczęty rok będzie obfitował bożym błogosławieństwem, który przynosi ludziom pokój.

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony