Gryfiński Teatr Eliksir na zakończenie sezonu teatralnego jeszcze przed wakacjami wystąpi dwa razy na deskach Gryfińskiego Domu Kultury ze spektaklem „Eliksir młodości”. Kierowany przez Janusza Janiszewskiego Teatr Eliksir działa od dwóch lat i można powiedzieć, że wypracował już sobie swoją markę i znany jest nie tylko w Gryfinie. Kończący się właśnie sezon, na który składają się liczne programy i występy potwierdza pracowitość grupy oraz coraz większe doświadczenie sceniczne aktorów – czyli studentów Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz innych mieszkańców Gryfina.

 Największy rozgłos przyniosła teatrowi sztuka komediowa pt. „Eliksir młodości” – historia pewnej nalewki na bazie spirytusu i olejku różanego, czyli specyfiku wynalezionego przez lokalną znachorkę, który sprawił, że mieszkańcy zaczęli nagle młodnieć. Spektakl kilkakrotnie został pokazany publiczności gryfińskiej, ale także zobaczyli go widzowie w Pyrzycach, Stargardzie Szczecińskim, Chojnie, Mieszkowicach, Zielinie oraz w Mirosławcu. Ostatni spektakl „wyjazdowy” obejrzeli pensjonariusze szczecińskiego Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej.

W ramach teatru działają trzy mniejsze grupy artystyczne, które oddzielnie realizują w ciągu roku własne programy. Należą do nich: grupa kabaretowa, grupa poetycka oraz „Ciocie Bajko-klocie”, czyli grupa przygotowująca programy dla najmłodszych widzów. Pod kierunkiem Tamary Szymańskiej tworzone są programy poetyckie i wieczorne spotkania z poezją, realizowane z powodzeniem we współpracy w Klubem Nauczyciela. Aktorzy Eliksiru chętnie włączają się w różne imprezy tworzone przez Gryfiński Dom Kultury np. Mikołajki czy Dzień Dziecka.

Teatr działa pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury oraz Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Obecnie w skład teatru wchodzą: Tamara Szymańska, Barbara Podleśna, Danuta Szydło, Krystyna Padiasek, Ewa Basista, Józefa Łodykowska, Genowefa Werle-Cerafin, Anna Terenowicz, Irena Kostecka, Teresa Smolnik, Wiesława Glińska, Elżbieta Smirnow, Krystyna Ciszek. Gościnnie udział biorą także aktorzy Teatru Uhuru: Dorota Stolarska oraz Arkadiusz Jaskot.

„Eliksir” na zakończenie sezonu.

Przed wakacyjną przerwą Teatr Eliksir zaprezentuje się jeszcze w komedii „Eliksir młodości”:

28 czerwca (sobota) godz. 19.00

29 czerwca (niedziela) godz. 19.00

Miejsce: Sala widowiskowa GDK, ul. Szczecińska 17

Bilety: 10 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej na nabrzeżu lub bezpośrednio przed spektaklem.

Źródło: Janusz Janiszewski (Teatr UHURU)

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony