Gryfińscy melomani już po raz dziewiąty będą mogli wysłuchać koncertu organowego.  Odbędzie się tradycyjnie w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Starym Mieście. W najbliższą niedzielę, 28 września o godz. 19.00 w gryfińskiej świątyni wystąpią Małgorzata Klorek (organy) i Małgorzata Wieland (sopran).

Małgorzata Klorek ukończyła studia muzyczne na wydziałach wychowania muzycznego oraz instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Studiowała także grę organową. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów w Polsce, Niemczech, Belgii i Czechach. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Prowadzi klasę organów w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie i jest kierownikiem artystycznym Międzynarodowych Festiwali Organowych w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Kolbudach. Posiada w swoim dorobku nagrania radiowe, telewizyjne  i płyty kompaktowe. Wraz z Małgorzatą Wieland w 2009 r. nagrała płytę „Appassionato”.

Małgorzata Wieland jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i laureatką konkursów wokalnych w Bydgoszczy i Warszawie. W 1990 r. otrzymała wyróżnienie Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia w nauce. Była uczestniczką mistrzowskich kursów interpretacyjnych w Polsce i za granicą, byłą asystentką Herberta von Karajana. W latach 1991-1994 była solistką Opery i Operetki w Szczecinie. Od 1991 roku jest pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w tym mieście, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego, a jej uczniowie zdobywają laury na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach wokalnych. Nagrała płytę „Barwy Gitary” (2001) z Piotrem Pałacem oraz „Appassionato” (2009) z Małgorzatą Klorek.

Organizatorami wydarzenia są Biblioteka Publiczna w Gryfinie, Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej oraz Parafia pw. NNMP w Gryfinie. Sponsorem koncertu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrowni Dolna Odra, a patronat nad wszystkimi koncertami objął Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony