"Brzmienie Ósemki" to nazwa nowej edycji koncertów, których celem jest promowanie naszych gryfińskich, rodzimych zespołów, które na co dzień ćwiczą w sali prób nr 8 Gryfińskiego Domu Kultury. Pierwszy Koncert już 14 (sobota) stycznia br. o godz. 17 na sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury. Wystąpią: Before The Impact, Nie w tonacji, Epitaphium i Head Breaker. Na zakończenie na scenie pojawi się gość z Wrocławia - Zespół Bethel. Między koncertami zaplanowana jest projekcja filmu "Full Metalowa Wiocha". Bilety w cenie 15 zł są w przedsprzedaży od 2 stycznia br. w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Bolesława Chrobrego 48 w Gryfinie.

 

 
Zespół HeadBreaker

Prezentacja zespołów:

Bethel
Bethel to zespół grający muzykę reggae z elementami dub oraz ska. Grupa powstała w grudniu 2006 roku we Wrocławiu, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo nosił nazwę Sacrum i w jego skład wchodziły 3 osoby. Wraz z biegiem czasu zmieniała się liczebność członków zespołu, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. Zmianie uległa również nazwa zespołu na Bethel, zaczerpnięta przez wykonawców z Biblii. Bethel może poszczycić się wieloma osiągnięciami oraz nagrodami zdobytymi na polskich festwalach. W 2007r. zajął III miejsce na "Rock Style Festiwal" organizowanym w Oleśnicy. Rok później, w II edycji tego festiwalu, zdobył II miejsce. W czerwcu 2009 r. Bethel uzyskał wyróżnienie w VII edycji festiwalu "Around The Rock" organizowanego w Czerwionce-Leszczynach. W maju 2010 r. na GrandPrix (FAMA) we Wrocławiu zespół został odznaczony jako osobowość i zdobył nagrodę publiczności. W lipcu tego samego roku zespół wygrał cieszący się uznaniem festiwal "Reggae na Piaskach" w Ostrowie Wielkopolskim. Miesiąc później uzyskał tytuł Honorowego Laureata Festiwalu Fama w Świnoujściu jako wyróżnienie za wysoki poziom swoich prezentacji.
Dnia 13 listopada 2010r. do sprzedaży weszła debiutancka płyta zespołu pt. "Muzyka Serc", zawierająca 12 utworów.

Before The Impact
Pomysł na założenie Before The Impact powstał dość dawno, ale został wcielony w życie około rok temu z inicjatywy gitarzysty i perkusisty, którzy zresztą są braćmi. Chwilę później dołączył wokalista i tu zaczęły sie schody bo odpowiedniego basisty i drugiego gitarzysty szukali prawie cały kolejny rok. Dopiero niedawno udało się im skompletować optymalny skład, który prezentuje się następująco:
Łukasz Majkut "Majkel" - wokal
Artur Olszewski "Olsześ" - gitara
Paweł Czerepak "Czerep" - gitara
Artur Ziemba - bas
Rafał Olszewski "Młody" - perkusja
Muzykę którą grają określają jako metalcore, czyli gatunek zawierający w sobie elementy metalu i hardcore'u takie jak ciężkie, melodyjne riffy, szybkie tempo czy agresywne, growlowane wokale. Każdy z muzyków słucha głównie muzyki metalowej, jednak w różnych odmianach (metalcore, deathcore, heavy metal, thrash metal, death metal czy power metal) przez co wypadkowa ich wspólnej pracy niekoniecznie brzmi jak zamknięty w ramy metalcore. Słychać w ich muzyce wpływy innych gatunków. "Gramy bo po prostu to lubimy i uważamy, że to świetny sposób by się uzewnętrznić, dać ujście swoim emocjom w tekstach czy samej muzyce jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc" uważają muzycy Before The Impact.Mają stronę na Facebooku: www.facebook.com/BeforeTheImpact

Nie w Tonacji
Z Nie w Tonacji to zespół rock'n'rollowy z małego miasteczka Gryfina powstały pod koniec 2010 roku. W skład kapeli wchodzą:
Kajetan Zwolak - rudy gitarzysta samouk, idealista i fanatyk muzyki Hendrixa, pisze teksty i układa muzykę, wokalista.
Robert Lachendro - basista, również samouk, czasem zdarzy mu się napisać tekst piosenki, kocha Woodstock.
Jędrzej Juszczak - określany jako "dobry chłopak", który umie grać bardzo melodyczne solówki, czuje bluesa.
Mateusz Organiewicz - gra na garach, uwielbia słuchać Dżemu, perkusyjny marzyciel, zbiera na podwójną stopę.
Zespół ma na koncie parę występów lokalnych (Dni Gryfina, Noc Grozy). W sierpniu weszli do małego studia nagrać utwory demo, które można posłuchać na ich MySpace www.myspace.com/niewtonacji.
Muzycy sami o sobie mówią, że ich styl to połączenie szeroko rozumianego rocka z bluesem, punkiem, grungem i ska. Mają pomysł na siebie i ambitnie dążą z dnia na dzień do doskonałości. Swoją muzyką chcą przekazywać pozytywną energię i prosty przekaz rodem z lat 60: make love, not war. Teksty są o życiu, miłości, problemach człowieka w czasach popkultury.

HeadBreaker
Zespół HeadBreaker powstał pół roku temu z inicjatywy basisty i wokalisty Artura Ziemby i gitarzysty Jerzego Arensa. Po krótkim czasie dołączył do nich drugi gitarzysta Szymon Olszański i perkusista Jakub Staszak. HeadBreaker gra muzykę z gatunku Thrash i Heavy metalu, czerpiąc inspiracje z wielu polskich i zagranicznych grup. Zespół został stworzony by pokazać własny pogląd na muzykę i styl jaki reprezentują.

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony