Kino Gryf zaprasza na Przegląd Kina Rosyjskiego - Sputnik nad Polską, który odbędzie się w dniach 6-9 grudnia 2014. Cena biletu na jeden pokaz: 10 zł, karnet na całość: 28 zł.

Sputnik nad Polską czyli coroczny festiwal filmów rosyjskich po raz kolejny zawita do Gryfina. Gryfińska replika koncentrować się będzie na prezentacji nowych filmów, pośród których znajdą się cztery różne gatunkowo obrazy.

 

6 grudnia
MIEJSCA INTYMNE
Gatunek: Dramat erotyczny
Reżyser: Alieksij Czupow, Natasza Mirkułowa
Scenariusz: Natasza Mierkułowa, Alieksij Czupow
Zdjęcia: Mart Taniel
Kompozytor: Alieksiej Zelenskij
Rok produkcji: 2013
Czas trwania: 78 min
Obsada: Jurij Kałakolnikow, Oliesja Sudzilowskaja, Julia Aug, Nikita Tarasowa, Ksenia Katałymowa, Alieksiej Czupow, Jekaterina Szegłowa, Timur Badalbejli, Dinara Jankowskaja, Paweł Artemiew.

Nagrody:
2013 - Nagroda za najlepszy debiut na 24. ORFF "Kinotawr" w Soczi
2013 - Nagroda za najlepszą rolę żeńską (Julia Aug) na 24. ORFF "Kinotawr" w Soczi
2013 - Dyplom Gildii Filmoznawców i Krytyków Filmowych na 24. ORFF "Kinotawr" w Soczi

Ironiczno-erotyczny melodramat o współczesnych mieszkańcach Moskwy z klasy średniej, cierpiących na kompleksy, seksualnie sfrustrowanych o niespełnionych fantazjach erotycznych. Każdy z bohaterów ma swoją głęboko ukrytą tajemnicę, którą chroni przed światem zewnętrznym - swoje "miejsce intymne". Główny bohater, fotograf-skandalista Iwan, przeciwstawia się pozostałym. Jest przekonany, że ludzie rodzą się po to, by być szczęśliwi, a szczęście to nieskrępowana możliwość bycia sobą.

7 grudnia
GORZKO!
Gatunek: Komedia
Reżyser: Żora Kryżownikow
Scenariusz: Aleksiej Kazakow, Nikołaj Kulikow, Żora Kryżownikow
Zdjęcia: Dmitrij Gribanow
Rok produkcji: 2013
Czas trwania: 100 min
Obsada: Siergiej Swietłakow, Julia Aleksandrowa, Jegor Korieszkow, Jan Capnik, Jelena Waliuszkina, Wasilij Kortukow, Julia Stadnik

Nagrody:
2014 - Nagroda Rosyjskiej Akademii Sztuki Filmowej "NIKA", Odkrycie roku - Żora Kryżownikow

Nowocześni, inteligentni i ambitni - Natasza i Roma marzą o stylowym ślubie na plaży nad brzegiem morza. Jednak ojczym Nataszy przygotował dla nich inny scenariusz. Grubiański urzędnik administracji miejskiej chce wykorzystać zbliżającą się uroczystość jako trampolinę do własnej kariery i stara się zorganizować wszystko "jak trzeba". Młodą parę czeka niezapomniany wieczór w restauracji "Złota", z pełnym zestawem nudnych ceremonii i zabaw weselnych. Nie mając siły walczyć z autorytarnym rodzicem, młodzi decydują się zorganizować ślub swoich marzeń w tajemnicy przed konserwatywnymi krewnymi. Jednak przez absurdalny przypadek obie uroczystości łączą się w jedną całość. 

8 grudnia
BIAŁY MECH
Gatunek: Dramat
Reżyser: Władimir Tumajew
Scenariusz: Walerij Bakirow, Sawwa Minajew
Zdjęcia: Dmitrij Kuwszynow
Muzyka: Światosław Kuraszow
Rok produkcji: 2014
Czas trwania: 100 min
Obsada: Jewgienij Sangadżyjew, Galina Tichonowa, Irina Michaiłowa, Piotr Basnajew, Dołżyn Tangatowa, Jefim Stiepanow, Nikołaj Szumarow, Siergiej Udowik

Nagrody:
2014 - Nagroda publiczności na 36. MFF w Moskwie

Akcja filmu rozgrywa się na Dalekiej Północy, w tundrze. Tam, gdzie ludzie żyją według zasad surowej przyrody. Widz jest świadkiem wydarzeń, które trzymają go w ciągłym napięciu. Nieńcy to pradawny naród z silnym indywidualnym charakterem i wielowiekową tradycją. Głównym bohaterem filmu - Alioszką - targają uczucia, które zmuszają go do dokonania wyboru między młodzieńczą miłością a szacunkiem do pamięci przodków, której nie wolno zdradzić. To film o MIŁOŚCI, WIERNOŚCI, CIERPIENIU i WYBORZE.

9 grudnia
JA NIE WRACAM
Gatunek: Dramat
Reżyser: Ilmar Raag
Scenariusz: Jarosław Pulinowicz, Oleg Gaze
Zdjęcia: Turmo Hutri
Muzyka: Panu Aaltio
Rok produkcji: 2014
Czas trwania: 105 min
Obsada: Polina Puszkarczuk, Wika Łobaczewa, Andriej Astrachancew, Siergiej Jaceniuk, Olga Bielinskaja, Ałła Jemincewa, Sasza Liesnikow, Jurij Orłow, Galina Mołczanowa, Tatiana Zykowa

Ania - piękna i ambitna wychowanka domu dziecka - jest kobietą sukcesu. Pisze doktorat, prowadzi na uczelni wykłady na temat twórczości Byrona, ma romans z profesorem. Jednak pewnego dnia jej życie diametralnie się zmienia. Przez kontakty z dawnym znajomym z domu dziecka zaczyna mieć problemy z policją i, aby uniknąć fałszywych oskarżeń, ukrywa się, udając bezdomną nastolatkę. Kostium nastolatki i znajomość z tak samo zdesperowaną, ale naprawdę małą Kristiną, zmienia charakter ucieczki Ani: kobieta ponownie przeżywa lata młodzieńcze, tworząc od nowa historię swojego życia.

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony