GDK zaprasza na monodram Anny Seniuk "Wieczór w Teatrze Wielkim", na podstawie poematu Stanisława Balińskiego, który odbędzie się 1 lutego 2015 roku o godz. 20:00 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury. Cena biletu: 30,00 zł. Bilety będą w sprzedaży w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (ul. Nadodrzańska 1, na nabrzeżu) od poniedziałku 12 stycznia 2015 r.

"Wieczór w Teatrze Wielkim" to doskonały tekst napisany błyskotliwie z dużym poczuciem humoru. To poetycka opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Stanisław Baliński opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć w teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem - także ból porażki. Ten spektakl jest ucztą dla fanów teatru i dla miłośników talentu aktorki. Anna Seniuk mówi ten poemat od wielu lat, zawsze z ogromną przyjemnością. Po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorką, która opowie o swoich licznych rolach filmowych i teatralnych.

ANNA SENIUK - aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła PWST w Krakowie. W latach 1964-1970 była aktorką Starego Teatru w Krakowie. Wchodziła w skład zespołów Teatru Ateneum, Powszechnego w Warszawie i Teatru Polskiego. Od 2003 występuje w Teatrze Narodowym. Grała także w Teatrze Telewizji, w filmach i w licznych serialach. Współpracuje od lat z Teatrem Polskiego Radia, gdzie zagrała ponad 40 ról. Laureatka Nagrody miesięcznika "Teatr" za rolę Dulskiej w Moralności Pani Dulskiej G. Zapolskiej w Teatrze TV. 

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony