Zakład Badań Niemcoznawczych Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego wraz ze Stowarzyszeniem Czas Przestrzeń Tożsamość w Szczecinie poszukuje na terenie województwa zachodniopomorskiego byłych robotników przymusowych w III Rzeszy.

Celem akcji jest utrwalenie ich wspomnień z czasów drugiej wojny światowej. Do tej pory członkowie zespołu, którym kieruje prof. dr hab. Włodzimierz Stępiński, historyk i kierownik Zakładu Badań Niemcoznawczych IHiSM US, spotkali się już z kilkoma byłymi robotnikami przymusowymi w III Rzeszy. Zarejestrowali ich wspomnienia, archiwalne dokumenty i fotografie. Efekty tych działań, prowadzonych w ramach badań naukowych, przyczynią się do wzbogacenia naszej wiedzy o dziejach przedstawicieli starszej generacji powojennych mieszkańców naszego regionu. Zostaną również zaprezentowane w ramach podsumowania projektu, który ma istotne znaczenie również dla młodszych generacji, zainteresowanych okupacyjnymi przeżyciami swoich przodków.
 

Byli robotnicy przymusowi, którzy chcą się podzielić swoimi wspomnieniami z zespołem prof. Włodzimierza Stępińskiego, proszeni są o kierowanie zgłoszeń na adres: Zakład Badań Niemcoznawczych Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych US, ul. Krakowska 71-79, Szczecin, tel. 91 444 30 18 (poniedziałek - czwartek), tel. komórkowy: 501 525 675.
Remigiusz Rzepczak (Mieszkowice),
członek zespołu realizującego projekt

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony