„Wspomnienia niebieskiego mundurka” to program, na który zaprasza Teatr Eliksir do Klubu Nauczyciela w Gryfinie 3 grudnia o godz. 18.30. Stali bywalcy znający cykl spotkań z poezją i literaturą Teatru Eliksir mogą być pewni tego, że i tym razem będzie ciekawie. Ale może przy okazji warto szczególnie serdecznie zaprosić także młodzież, dla której program może być ciekawą lekcją historii.

Starsi powspominają sobie młodzieńcze i szkolne lata a młodzież dzisiejsza na chwilę przeniesie do minionej epoki nazywanej „pieszczotliwie” Pe-eR-eLem”.


Jak mówi Tamara Szymańska – inicjatorka spotkań z poezją – „Przez lata snują się za człowiekiem przeróżne wspomnienia. Dobre i złe. O jednych nie pamiętamy, inne - choć zatarte przez mijany czas - powracają. To często wspomnienia ze szkolnych lat. Ławka z zielonym blatem, kałamarz, atramentowe plamy uparcie pojawiające się na kartkach zeszytów,  klasówki, akademie. Jak nie uśmiechnąć się na wspomnienie wierszyka o panu Hilarym szukającym swoich okularów, czy Murzynka Bambo nadymającego buzię? Czy nie zakręci się łezka w oku, słysząc w piosence o płonącym ognisku i szumiących kniejach albo że na Wawelu zabrzmi dzwon? Dla wielu z nas powróci na chwilę nawet „Katiusza” i zabłąkana harmonia. Przypomną się wspólne wagary, pierwsze przyjaźnie. Powróci, nieznany dzisiejszemu pokoleniu, a zatrzymany w naszych wspomnieniach czas - ani bardzo dobry, ani bardzo zły. Po prostu nasz młody czas”.

Zapraszamy
KLUB NAUCZYCIELA
03.12.2016 godz. 18.30
Wstęp wolny

 

Źródło: www.uhuru.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony