Teatr Tańca EGO VU powrócił z sukcesem z I Drawskich Prezentacji Tańca, które odbyły się w dniach 5-7 sierpnia br. w Drawsku Pomorskim. Tancerki teatru zaprezentowały się wśród 11 zespołów z całej Polski ze spektaklem Elizy Hołubowskiej pt. "1 2 3 4". Zespoły oceniało profesjonalne jury składające się z założycieli i choreografów Kieleckiego Teatru Tańca (jednego z dwóch obecnie profesjonalnych teatrów tańca w Polsce) - Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtak oraz założyciela W&M Physical Theatre z Kanady, Wojciecha Mochnieja.


Jury doceniło naturalność, sprawność techniczną i dojrzałość sceniczną tancerek EGO VU - Julii Lewandowskiej, Katarzyny Łyczakowskiej, Marty Sieńczak i Eweliny Tołyż. Choreografia została pochwalona za dramaturgię oraz oryginalne wykorzystanie kostiumów. Tancerki postanowiły przeznaczyć nagrodę finansową na wsparcie festiwalu, którego organizatorem jest EGO VU czyli Jesiennej Sceny Tańca. JST jest w trakcie przygotowań i zbierania funduszy. Festiwal planowany jest w dniach 18-20 listopada 2016 r.

fot. Mariusz Strzelczyk

Poza prezentacjami spektaklowymi, zespół angażował się w różnorodne aktywności. Warsztaty taneczne dla mieszkańców, performance w mieście oraz Flash Mob to działania, które miały integrować tancerzy jak również mieszkańców Drawska Pomorskiego.
EGO VU miało za zadanie przygotować Flash Mob w centrum miasta z udziałem wszystkich tancerzy festiwalu. Efekt pracy był zaskakujący. Wszyscy tancerze zaangażowali się w przygotowania tworząc swoje grupowe akcje ruchowe i uczestnicząc we wspólnym tańcu, który zgromadził setkę osób.

Atmosfera festiwalu była bardzo rodzinna i zupełnie pozbawiona konkursowego napięcia, co jest nietypowe już przy pierwszej edycji. Stało się tak w dużej mierze dzięki pomysłodawcom i współorganizatorom: Witoldowi Jurewiczowi i Marlenie Bełdzikowskiej - Teatr Tańca ALTER oraz dzięki zaangażowaniu organizatorów Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Obecnie EGO VU szykuje się do wyjazdu na festiwal MEZALIANS w Kamieńcu Ząbkowickim, który odbędzie się w dniach 15-21 sierpnia. Podczas festiwalu Eliza Hołubowska poprowadzi warsztaty taneczne dla mieszkańców i razem z tancerzami zaprezentują się w wielkiej paradzie otwierającej festiwal oraz stworzą na miejscu dwa performance ruchowe z muzyką na żywo.
info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony