W sobotę, 3 czerwca 2017 r. w Gryfińskim Domu Kultury po raz kolejny wystąpiła Grupa Teatralna Gliptykos. Na kolejne przedstawienie pt. "Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa" Grupy Teatralnej Gliptykos z Gryfińskiego Domu, bilety wykupione zostały w przedsprzedaży. Tym razem zespół zagrał na rzecz trzyletniej Milenki Janiec, u której zdiagnozowano zespół Retta - okrutną chorobę genetyczną.

Kolejny raz artyści doświadczyli niezwykłego wzruszenia, kiedy po spektaklu - ponownie owacyjnie przyjętym - na scenie pojawili się rodzice Milenki z kwiatami i podziękowaniem za "cegiełki" na leczenie swojej córeczki. Systematyczna rehabilitacja dziewczynki jest skuteczna, ale też bardzo kosztowna, dlatego rodzina potrzebuje wsparcia. Wzruszenie z tego spotkania udzieliło się także publiczności, o czym widzowie informowali zespół, przychodząc z gratulacjami za kulisy lub też czekając na nich przy wyjściu. Aktorzy poznali również samą Milenkę, dla której zagrali w sobotę.

Łącznie z premierą (22 kwietnia br.) zespół wystąpił do tej pory cztery razy. Ze swoich występów, a także ze styczniowej licytacji - podczas WOŚP - zaproszeń na premierę, Gliptykos przekazał w tym roku ponad 6 tys. zł na cele dobroczynne. Po wakacyjnej przerwie "Epopeja..." wróci na scenę GDK; zespół ma już dwie kolejne prośby o wsparcie. To również informacja dla tych wszystkich chętnych, którym nie udało się obejrzeć przedstawienia, a którzy często dopytują, kiedy można kupić bilety na kolejny spektakl. Szczegóły o nowych terminach występów Gliptykosa podamy krótko po wakacjach.

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony