Na dzisiejszej XII Sesji Rady Powiatu w Gryfinie gościem specjalnym będzie Stefan Kocełak. W czwartek, 16 lutego o godz. 14 w budynku starostwa przy ul. Sprzymierzonych 4 w Gryfinie odbędzie się bowiem wystawa rzeźbiarska Stefana Kocełaka.

-Już nie mogę się doczekać. Wybrałem 30 swoich prac i będę chciał panu staroście, radnym i wszystkim gościom trochę opowiedzieć o historii – mówi Stefan Kocełak.

 

Tytuł wystawy to „Wizja narodu i państwa polskiego”. Na sali obrad Rady Powiatu w Gryfinie zaprezentuje swoje rzeźby właśnie z postaciami historycznymi. Rzeźbi głównie królów, wojskowych, poetów i inne ważne postacie z historii kultury Polski. Są to w zasadzie grupy rzeźb wykonane z jednego kawałka drewna.

88-letni rzeźbiarz przeprowadził się do Gryfina rok temu i szukał miejsca gdzie może rzeźbić. Długo nie mógł znaleźć dla siebie odpowiedniego lokum. Swoją pomoc zadeklarował starosta gryfiński Wojciech Konarski. Stąd wystawa i szansa na miejsce, gdzie Stefan Kocełak będzie mógł rzeźbić. Wkrótce może też podpisać umowę wolontariacką  z Domem Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie, instytucji podległej Powiatowi Gryfińskiemu.

Stefan Kocełak to emerytowany kolejarz. Jego rzeźby były już prezentowane w muzeach i innych wystawach głównie na Śląsku, bo tam mieszkał 40 lat, nim przeprowadził się żoną Julią do Gryfina.

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony