Teatr Uhuru już w najbliższy piątek wystawi aż 2 sztuki, do tego premiery! Scena pod lwami w Gryfińskim Domu Kultury będzie świadkiem dwóch najnowszych spektakli Teatru Uhuru. O godz. 18 wystawiony zostanie spektakl „Wariatki". Natomiast o godz. 19.30 kolejna sztuka – „Nic".

Niestety same premiery, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, tylko na zaproszenia… Jednak wkrótce otwarte prezentacje, o których poinformujemy. Poniżej przedstawiamy informacje o premierach Teatru Uhuru.

 

1. Spektakl „Wariatki” tworzą adeptki Teatru Uhuru, najmłodsza grupa aktorek, które od kilku miesięcy pracują razem na scenie. "Wariatki" to przedstawienie o zacierających się we współczesnym świecie granicach pomiędzy tym, co nazywamy normalnością a nienormalnością. O problemach młodych ludzi, którzy muszą decydować i wybierać, a nie zawsze wiedzą co wybrać, ponieważ niejasne są granice pomiędzy dobrem a złem. Ten spektakl to także wyraz niepokoju o ludzi i świat, w którym właściwe, czyli normalne relacje pomiędzy ludźmi ulegają coraz większemu zaburzeniu, trudno jest nam się porozumieć, ponieważ nie znajdujemy czasu na rozmowę o naszych problemach.

Spektakl pt. „Wariatki”

Scenariusz: Janusz Janiszewski i zespół

Reżyseria: Janusz Janiszewski

Występują: Dorota Nowak, Dorota Stolarska, Ela Lisiecka, Marta Wilk, Natalia Łuszczyńska, Emilia Lechowicz, Patrycja Motyl, Paulina Będkowska, Karolina Kalman, Edyta Grzelińska.

PREMIERA. 23.03.2012. Godz. 18.00

Gryfiński Dom Kultury, Pałacyk pod lwami, ul. Chrobrego 48 (Scena pod lwami)

 

2. O spektaklu „Nic”

Przedstawienie jest żartobliwą, quasi-filozoficzną i teatralną refleksją nad tajemnicą istnienia nie tylko człowieka, czy każdej innej żywej istoty, ale wszystkich rzeczy materialnych i całego kosmosu. Bezpośrednią inspiracją do scenariusza było słynne zdanie niemieckiego filozofa Gottfrieda Wilhelma Leibniza - „Dlaczego istnieje raczej coś niż nic”. Aktorki w sposób zabawny i spontaniczny przywołują to pytanie, zmagając się z wynikającymi z niego dylematami: „Czy to, co mnie otacza (włącznie ze mną samym) istnieje naprawdę, czy jest to może rzeczywiście tylko sen wariata śniony nieprzytomnie?” – jak mawiał Witkacy. Spektakl stawia także pytanie, jaki sens ma cały ten nasz ziemski spektakl - jeśli nie ma nikogo, kto mógłby go oglądać. "A cóż jest warte cokolwiek, co istnieć może, jeśli tego nikt nie widzi? Nic" (Witkacy).

Spektakl pt. „Nic”

Scenariusz i reżyseria: Janusz Janiszewski  

Występują: Ewa Karaczun, Karina Kąkolewska, Anna Markowska, Alicja Kosatka.

PREMIERA. 23.03.2012. Godz. 19.30

Gryfiński Dom Kultury, Pałacyk pod lwami, ul. Chrobrego 48 (Scena pod lwami)
 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony