Gryfiński Teatr Uhuru posiada wypełniony kalendarz. W najbliższym czasie czekają go zagraniczne podróże i krajowe konkursy. Po marcowych premierach dwóch spektakli i kwietniowych przedstawieniach na rodzimej Scenie po Lwami dla Teatru Uhuru zaczyna się czas prezentacji teatralnych poza Gryfinem.  Młodzi aktorzy pojadą wkrótce do Niemiec, Francji i w międzyczasie wystąpią na scenach naszego województwa.

 

Najpierw „Wariatki” w Schöneiche

W najbliższy piątek 18 maja najmłodsza grupa Teatru Uhuru wystąpi ze spektaklem „Wariatki” („Die Verrückten”) w niemieckim Schöneiche pod Berlinem. Teatr na zaproszenie strony niemieckiej weźmie udział w Festiwalu Amateurtheatertage organizowanym przez Brandenburgische Amateurtheaterverband w Schöneiche.

http://www.batvev.de

http://www.facebook.com/batvev

 

Następnie Schuhlthetaerfest w Schwedt

Jak co roku w ramach stałej współpracy transgranicznej z teatrem Uckermärkische Bühnen w Schwedt Teatr Uhuru weźmie udział w kolejnej XIX już edycji Festiwalu Teatrów Amatorskcih Brandenburgii Schuhlthetaerfest w Schwedt, który odbędzie się w dniach 11-14 czerwca. Aktorzy Uhuru będą uczestniczyć z prowadzonych tam warsztatach teatralnych oraz zaprezentują się przed niemiecką publicznością w spektaklu „Wariatki”.

http://www.theater-schwedt.de

 

Na wakacje do Lyon we Francji

Rozwijana od wielu lat współpraca Teatru Uhuru z partnerami z Niemiec i Francji zaowocowała kolejnym wspólnym projektem wakacyjnych warsztatów teatralnych, które w tym roku będą miały miejsce we Francji. W ubiegłym roku warsztaty obywały się w Gryfinie, młodzież z trzech krajów pracowała na spektaklami inspirowanymi poezją Czesława Miłosza. W tym roku spotkanie w Lyon odbędzie się w dniach 7-15 lipca, a jako materiał do pracy służyć będzie twórczość Rolanda Topora.

http://www.plateforme-plattform.org/fr/2012/theatre_ados

 

 

Konkursowe prezentacje „Nic” w kraju

Natomiast inny spektakl starszej grupy Teatru Uhuru pt. „Nic” staje do konkursów na przeglądach i festiwalach w kraju. Najpierw 20 maja spektakl zostanie zaprezentowany podczas Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich w Świdwinie. Przez trzy dni na Zamku w Świdwinie wstępować będą  laureaci powiatowych przeglądów teatralnych w trzech kat. wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i dorośli).

W czerwcu spektakl „Nic” weźmie udział w części konkursowej VI edycji Salezjańskiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego SOFFT 2012, który odbędzie się w Szczecinie w dniach od 08 do 10.06.2012 r.

http://www.sofft.eu/

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony