W dniach 19 – 21 czerwca Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki organizuje wspólnie z Zespołem Szkół w Kołbaczu oraz Świetlicą Wiejską w Kołbaczu warsztaty teatralne dla młodzieży z Gminy Stare Czarnowo, które poprowadzą aktorzy Teatru Krzyk z Maszewa.

W programie warsztatów, m.in. odwaga sceniczna, emocje, jako serce myśli aktora, partnerstwo na scenie, improwizacja, budowanie wyobraźni scenicznej, ćwiczenia akrobatyczne. Warsztaty teatralne i spektakl finansowane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie.
Wprowadzeniem do warsztatów będą zajęcia prowadzone na lekcjach języka polskiego przez p. Ewę Pietruszkę pt. „Historia jednego zdjęcia”. Młodzież wybierając ważną dla siebie lub dla swojej rodziny fotografię, będzie uczyła się opowiadać historię własną, rodzinną, swojego otoczenia. W ramach warsztatów z aktorami Teatru Krzyk ten wątek będzie rozwijany. Młodzież spróbuje eksplorować przy użyciu technik aktorskich obszar własnej narracji i tożsamości.

We wtorek, 19 czerwca o godz. 20.00 w Świetlicy Wiejskiej w Kołbaczu odbędzie się spektakl Teatru Krzyk „EksPLoracja”, podejmujący trudne kwestie wspólnoty, zespołowości oraz życiowych wyborów. Wstęp wolny.

"Niepokój zespołowości to nasza obecna partytura, z którą chcemy się podzielić z widzami. Najnowszy spektakl można też nazwać szkicem na temat wyborów, przed którymi stajemy, albo iluzji, że takowych dokonujemy. Jako inspirację potraktowaliśmy wydarzenia z historii Polski przed rokiem 1989. Nie traktujemy ich jednak jako zbioru popkulturowych gadżetów, ani jako wydumanego mitu założycielskiego współczesnej Polski i Europy. Dzielimy się naszą refleksją szukając przez pryzmat przeżyć naszych ojców i matek”. 

Teatr Krzyk z Maszewa - teatr alternatywny, założony został w 2002 roku w Maszewie przez Marka Kościółka, byłego aktora Teatru Brama i absolwenta Akademii w Gardzienicach, który jest kierownikiem teatru i reżyserem spektakli. Teatr jest laureat wielu nagród teatralnych, organizatorem licznych akcji happeningowych, warsztatów, projektów społecznych. Gospodarz organizowanych w Maszewie festiwali: Ogólnopolskiej Biesiady Teatralnej Wejrzenia i Krzykowisko.
www.spichlerz-sztuki.pl

 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony