W piękną słoneczną sobotę 23 czerwca na boisku przy Świetlicy Wiejskiej w Wełtyniu odbyła się już czwarta edycja imprezy "Truskawkowe Szaleństwo". Nazwa nieprzypadkowa - przecież czerwiec to miesiąc truskawek i właśnie te owoce w przeróżnej odsłonie królowały na sobotniej zabawie.

Tegoroczna impreza skierowana była przede wszystkim do dzieci ale nie tylko tych ze wsi, która była gospodarzem imprezy. Do Wełtynia zjechali także najmłodsi mieszkańcy Krajnika, Krzypnicy, Bartkowa i Wirowa. Imprezę poprowadzili Małgorzata Świtelska oraz Kuba Kasprzyk

Organizatorzy imprezy: Świetlica Wiejska w Wełtyniu oraz Gryfiński Dom Kultury zapewnili szereg atrakcji. Niebywałym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Rozeszły się wszystkie losy. Nic dziwnego, każdy numer wygrywał a główną nagrodą w dodatkowym losowaniu był rower ufundowany przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie. Na stoisku przygotowanym przez Straż Graniczną można było zrobić sobie osobisty odcisk palca, a także przymierzyć kamizelkę i hełm. Natomiast Pogotowie Ratunkowe przygotowało pokaz ratownictwa przedmedycznego. Dzieci z zaangażowaniem ćwiczyły na fantomie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także konkurencje sportowe przygotowane przez LZS-y.

Były także liczne konkursy z nagrodami, w których główną rolę odgrywały truskawki, a także trampolina, malowanie twarzy, wata cukrowa i popcorn. Słodycze, lody i napoje ufundowali Sołys i Rada Sołecka Wełtynia. Soki dostarczyła także Sołtys Wirowa.

Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne: Teatr Tańca Ego Vu i HIPNOSIC DANCE oraz wokalne: Klaudia i koleżanki, Weronika Betlej, Natalia Kowalska i Aniołki z Bartkowa. Dużo radości sprawiła dzieciom i rodzicom nauka tańca prowadzona przez Kasię Pawlak. Wspaniale moderowały wszystkie zabawy i konkursy tancerki z Teatru Tańca Ego Vu.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i współorganizatorom festynu. Podziękowania także dla wszystkich osób, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu tej imprezy.


info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony