Stowarzyszenie Republika Międzyodrza  zaprasza 3 września br. do pubu „U Suszka” na kolejne spotkanie z cyklu "Krajobraz bez granic". Tym razem gościem będzie Piotr Sudoł, który zabierze nas do jednego z najbardziej wstrząsających krajów Afryki.
Co z tą Angolą? W piątym co do wielkości kraju Afryki przez 27 lat trwała wojna domowa. W piątym co do wielkości kraju Afryki największą krzywdę tubylcom Portugalczycy zrobili opuszczając kolonię w 1975 roku. W piątym co do wielkości kraju Afryki 75% społeczeństwa to analfabeci.


Piotr opowie o najdroższej stolicy świata, drugim najbardziej zaminowanym państwie na ziemi, zrujnowanych miastach, drogach i mostach, o tym dlaczego Angolczycy nie są gościnni i dlaczego łatwiej jechać zarośniętym trawą nasypem kolei benguelskiej pamiętającym czasy przedwojenne, niż nową drogą zbudowaną przez Chińczyków. Chętnie podzieli się wiedzą o tym co robiła rodzina Zamoyskich na fazendzie Boa Serra 60 km na północ od Nowej Lizbony, dlaczego w Angoli komar jest groźniejszy niż lwy, kobry, aligatory i pchły piaskowe oraz ile kosztuje najdroższy kalafior świata i kiedy pada w porze deszczowej. Z prawdziwą przyjemnością zrelacjonuje również przekazanie czterech rowerów wyprawowych katechistom na salezjańskiej misji w Luenie  oraz odpowie na pytanie dlaczego Angola powinna być afrykańską potęgą.

Bilety w cenie 5 zł już do nabycia w Pubie „U Suszka”.

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony