Rozwijana od wielu lat współpraca Teatru Uhuru z niemieckimi partnerami zaowocowała kolejnym wspólnym projektem warsztatów teatralnych, które właśnie odbywają się w Berlinie. Tym razem jest to międzynarodowe spotkanie młodzieży z trzech krajów: Polski, Niemiec i Macedonii.

Obecne warsztaty odbywają się w dniach 6-14 października w ośrodku VannseeFORUM w Berlinie. Uczestnikami ze strony polskiej są aktorzy Teatru Uhuru oraz Teatru To My z Gryfińskiego Domu Kultury.

Młodzież podzielona na trzy międzynarodowe grupy pracuje pod kierunkiem trzech instruktorów przygotowując pokaz finałowy, który odbędzie się w przedostatnim dniu projektu – czyli w sobotę 13.10.2012 r. Każda z grup stworzy inne przedstawienie teatralne, dla którego inspiracją jest wiersz „Piosenka o końcu świata” Czesława Miłosza. Dużo się ostatnio słyszy i mówi na temat końca świata i różnych przepowiedni z tym związanych. Młodzi ludzie zastanowią się podczas tych warsztatów nad tym, czym dla nich jest koniec świata i spróbują dać własną odpowiedź na ten temat.

Poza pracą teatralną uczestnicy będą mieli okazję poznać się bliżej spędzając ze sobą wolny czas, wezmą też udział w przedstawieniu w jednym z berlińskich teatrów oraz zwiedzą wspólnie miasto. 

Wyjazd gryfińskiej młodzieży jest możliwy dzięki współpracy partnerskiej Gryfińskiego Domu Kultury i Teatru Uhuru z ośrodkiem VannseeFORUM w Berlinie.

Jest to powrót do współpracy z VannseeForum po 14 latach. 15 lat temu po raz pierwszy młodzież z istniejącego wówczas Młodzieżowego Domu Kultury wyjechała na warsztaty zagraniczne. Wtedy to właśnie na podobnych warsztatach teatralnych w Berlinie zawiązał się Teatr Uhuru.

Organizatorami spotkania jest strona niemiecka a pobyt uczestników sfinansowany został przez DPJW (Deutsch-Polnische Jugendwerk). Organizacja ta od wielu lat wspiera projekty międzynarodowe, które przyczyniają się od pogłębienia wzajemnych relacji między dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z obu krajów. Pobyt polskich uczestników w Berlinie sfinansowany został także głównie ze środków DPJW przy wsparciu finansowym Gryfińskiego Domu Kultury, PNWM Euroregionu Pomerania oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie Sp. z o.o.  

tekst: Janusz Janiszewski
Starszy instruktor ds. teatru w GDK

Informacje o projekcie i organizatorach także na stronie:
http://wannseeforum.de/blog/2012/08/24/theaterprojekt-in-den-herbstferien-mit-jugendlichen-aus-polen-deutschland-mazedonien/

 
Aktorzy z Teatru Uhuru z grupą z Macedonii

Pamiątkowe zdjęcie z Katrin Gödeke - szefową ośrodka WannseeFORUM po przybyciu na miejsce


Młodzież z Polski, Niemiec, Macedonii i Afganistanu


Prezentacja kultury polskiej podczas wieczoru narodowości


Polska grypa warsztatowa z Gryfina


Czy to aby na pewno ja

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony