W dniach 9 i 10 marca br. Grupa Teatralna GLIPTYKOS z Gryfińskiego Domu Kultury wystąpiła po raz kolejny ze swoim najnowszym spektaklem "Rozprawa, czyli makabryczno-erotyczny dzień z życia Sądu". Na każde przedstawienie bilety rozchodzą się w okamgnieniu. Od premiery (7 grudnia 2012) na "Rozprawę" wybrało się już ponad tysiąc widzów. Za każdym razem publiczność dobrze się bawi i nagradza artystów rzęsistymi brawami. To wielkie wyróżnienie dla twórców spektaklu. Tak ogromne zainteresowanie dodaje aktorom skrzydeł.

Wszystkie swoje występy GLIPTYKOS łączy z akcjami dobroczynnymi. Grupa wspiera koło TPD przy Szkole Podstawowej Specjalnej w Nowym Czarnowie w realizacji projektu "Podarujmy im trochę świata!", przekazała środki na leczenie ciężko chorej nauczycielki Zespołu Szkół w Gryfinie, przyłączyła się do tegorocznej edycji WOŚP, zasiliła konto PSOUU Koło w Gryfinie na remont i adaptację budynku przy ul. Szczecińskiej 33, który będzie służył rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

 

Swoją nazwę zespół zaczerpnął od greckich słów "glifo" i "gliptykoś", które związane są ze sztuką rzeźbienia szlachetnych kamieni. Nazwa wydaje się być jak najbardziej adekwatna dla grupy, którą tworzą wyjątkowi ludzie - bawiąc się, dają radość innym i jednocześnie pomagają potrzebującym; łączą przyjemne z pożytecznym. Zespół tworzą: Kinga Andrusewicz, Magdalena Gazdecka-Goślinowska, Andżelika Obitko, Anna Pawłowska, Maria Piznal, Małgorzata Świtelska, Angelika Wąsiel-Łokińska, Jolanta Witowska, Maria Zalewska, Rafał Guga, Jerzy Miler, Rafał Mucha, Jakub Pławski, Dariusz Ulanowski.

Źródło: www.gdk.com.pl 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony