Tegoroczny koncert Teatru Tańca EGO VU to wieczór inspiracji. To przede wszystkim zbiór produkcji zewnętrznych zespołu. EGO VU zapraszany był do wielu współpracy przez różne instytucje tkj. Filharmonia Szczecińska, Akademia Sztuki w Szczecinie Festiwal Marka Brzezińskiego "Kto się nie boi Virginii Woolf?", Teatr Ukermarkishe Buhne w Schwedt, Schloss Broellin - Ośrodek Działań Twórczych w Niemczech. Powstawały spektakle, performance, które "dekorowały" imprezy tych instytucji i były prezentowane w owych miejscach, a zabrakło miejsca dla nich w Gryfinie. Tancerki EGO VU brały też udział w kilku teledyskach różnych artystów.

 

Ten koncert zbiera owe wydarzenia prezentując szerokie spektrum twórczości zespołu. Oprócz tego zaprezentowane będą spektakle stworzone na naszych deskach. Tancerki EGO VU pokusiły się nawet o spektakl parateatralny, który podkreśla szerokie zainteresowania tancerek.

Tradycyjnie koncertom towarzyszyć będzie wystawa nowych fotografii zespołu wykonana przez Mariusza Strzelczyka.
                              fot. Mariusz Strzelczyk


fot. Mariusz Strzelczyk

Koncert będzie wielobarwny dosłownie i w przenośni. 

data: 05-06.04.2013, godz. 19.00
miejsce: Gryfino, Gryfiński Dom Kultury
organizator: Gryfiński Dom Kultury

Przedsprzedaż biletów od czwartku 21 marca w Centrum Informacji Turystycznej. Zachęcamy także do rezerwacji wejściówek na stronie www.gdk.com.pl. Do dnia 4.04.2013 r. cena biletu 15,00 zł. W dniach koncertów 20,00 zł.

Liczba miejsc ograniczona.

Teatr Tańca EGO VU - zespół powstał we wrześniu 2001 r. i przez 20 lat działał jako Teatr Tańca Współczesnego Vogue. W 2011 r. grupa zmieniła nazwę na Ego Vu. Był to jedynie kosmetyczny zabieg polegający na przestawieniu kolejności liter wchodzących w skład wcześniejszej nazwy. Niezmiennie więc jest to grupa pracująca nad własnym, rozpoznawalnym już językiem scenicznym. Często choreografie zespołu wywołują sprzeczne opinie. Oprócz tańca współczesnego, który jest najbliższy tancerzom, zespół poszukuje wiedzy w różnych technikach teatralnych i innych stylach tańca. Zespół jest jedynym poważnym animatorem środowiska tanecznego i wizytówką taneczną województwa zachodniopolskiego i znany jest publiczności tanecznej i teatralnej w całym kraju. Prezentował się wielokrotnie podczas największych festiwali tanecznych i teatralnych. Ego Vu stara się rozwijać i doskonalić warsztat tancerzy-aktorów wyjeżdżając na wiele warsztatów, a także zapraszając do siebie nauczycieli i spektakle innych artystów. Na gryfińskiej scenie prezentowali się jedni z najlepszych tancerzy i choreografów w kraju, m.in. Leszek Bzdyl, Aurora Lubos, Katarzyna Chmielewska, Rafał Dziemidok, Wojciech Mochniej, Tomasz Moskal, Andrea Brendel, Paulina Grochowska, Oleg Stankov. Zespół gościł w Gryfinie i nadal współpracuje z przyjaciółmi z zagranicy: Compagnie Trajectoire (Francja), Henrikiem Kaalundem (Dania/Niemcy), Seanem Feldmanem (Anglia), Alexandrem Azarkiewiczem (Białoruś), Robertem Przybyłem (Niemcy). Członkowie zespołu ściśle współpracują z Teatrem Kana w Szczecinie tworząc wspólne przedsięwzięcia, teatrem Uckermärkische Bühnen Schwedt w Niemczech (gdzie grają aktualnie w dwóch repertuarowych spektaklach), Ośrodkiem Działań Twórczych Zamek Broellin w Niemczech, szkołą High Definition Dance Studio w Szczecinie.

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony