IV Festiwal Twórczości Ludowej w Bartkowie odbędzie się w sobotę 27 lipca 2013 roku. Główną jego ideą jest upowszechnianie i popularyzacja sztuki ludowej, a zarazem wspólna zabawa mieszkańców wsi i przybyłych gości.
W trakcie festiwalu, od godzin przedpołudniowych, odbędą się otwarte warsztaty: tkackie, sianoplotów oraz "frywolitki". Nie zabraknie stoisk, na których będzie można zakupić ludowe wyroby (kosze, wisiorki, szkatułki itp.) oraz zasmakować w tradycyjnej kuchni. Odbędzie się także konkurs na potrawę festiwalu oraz konkurs na wykonanie pracy z surowców wtórnych pod nazwą "Zostań EKOistą".

Po południu na scenie zaprezentują się lokalne zespoły ludowe: Bartkowiacy, Borzymianka, Gardnianki, Wełtynianka i zespół dziecięcy Gryfinki. Zobaczymy także występy zespołu tanecznego Arkan Country oraz Tadka Wasilewskiego. Wieczorem, już na zakończenie, jako główny gość festiwalu zagra zespół ŻYWIOŁAK. Podczas poprzednich edycji festiwalu jako gwiazdy wieczoru wystąpiły: Dikanda, Chutir, Zgagafari.

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja mająca na celu Organizację IV Festiwalu Twórczości Ludowej w Bartkowie współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Małe Projekty" tj. operacje, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013.

Regulamin konkursu "Zostań EKOistą"
Regulamin konkursu "Potrawa Festiwalu"źródło: Gryfiński Dom Kultury

 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony