Dnia 14 lipca 2013 r. Warsztaty Terapii Zajęciowej wyruszyły po raz pierwszy na wycieczkę "Szlakiem Mazurskich Sanktuariów".
Według programu wycieczki pierwszego dnia docelowym miejscem było Wejherowo, gdzie nastąpiło zakwaterowanie i obiadokolacja.
Drugiego dnia wycieczki po śniadaniu uczestnicy zwiedzali Gdańsk, a w nim Katedrę Św. Mikołaja, Kościół Św. Barbary i Bazylikę.


Tego dnia odbył się także rejs statkiem po Zatoce Gdańskiej i na Westerplatte. Po rejsie przewodnik oprowadzał po pięknej starówce gdańskiej. W wolnym czasie uczestnicy mieli okazję kupić sobie drobne pamiątki. Następnego dnia uczestnicy wycieczki pojechali do Gdańska – Oliwy, gdzie zwiedzili Kościół Św. Mikołaja. W Katedrze uczestnicy wysłuchali pięknego koncertu organowego.

Kolejnym etapem wycieczki była Gdynia i Sopot i zwiedzanie najdłuższego molo im. Jana Pawła II nad Morzem Bałtyckim. Osoby biorące udział w wycieczce mieli okazję zobaczyć jak przybijają do portu statki pasażerskie oraz jachty. Na Placu Zdrojowym zobaczyli fontannę, latarnię morską z której rozprzestrzeniał się piękny widok na miasto.

Wieczorem mimo zmęczenia uczestnicy udali się na Kalwarię Wejherowską, aby przejść trasę Drogi Krzyżowej i pomodlić się w swoich intencjach.

Całą środę poświęcili na zwiedzanie Krzyżackiego Zamku w Malborku - pomnik kunsztu średniowiecznych budowniczych. Monumentalna gotycka budowla zachwyciła wszystkich rozpiętością położenia na około 20 hektarach. Z wielką uwagą i zaciekawieniem uczestnicy słuchali historii zamku, przedstawionej przez przewodnika. Wielkie bramy, fosy, wieże i baszty obronne skupiły uwagę niejednego przechodnia.

W czwartek uczestnicy wycieczki zwiedzili Sanktuarium Maryjne w Św. Lipce, miejsce licznych pielgrzymek nazywane przez Pątników - "Częstochową Północy". W kościele mieli okazję jeszcze raz posłuchać przepięknego koncertu organowego z ruchomymi figurkami.

Piątek był dniem zwiedzania Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. Pod przewodnictwem przewodnika odwiedzili najpiękniejsze i najstarsze zakątki zamku. Ponieważ cała wycieczka wymagała od wszystkich wiele wysiłku i zaangażowania, uczestnicy postanowili odpocząć nad jednym z mazurskich jezior.

Sobota była ostatnim dniem wycieczki, z samego rana po wykwaterowaniu się z noclegu pojechali do Pelplina. Zobaczyli tam piękną Katedrę z różnymi rodzajami sklepienia i naw bocznych. Wspólnie odmówili "Anioł Pański" i przeszli do pobliskiego muzeum, w którym znajdowały się XVI wieczne szaty liturgiczne, reliefy i monstrancje.

Uczestnicy bardzo miło wspominają wycieczkę. Zdobyli nowe doświadczenia, poznali od strony praktycznej historię kraju i zwiedzili niezapomniane miejsca. Wszystko zostało uwieńczone na pamiątkowych zdjęciach, które teraz stanowią wystawę Warsztatu.

Źródło: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Promyk"

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony