Zakończył się VII Salezjański Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, który odbywał się w dniach 2-5 sierpnia 2013 w Szczecinie. Festiwal oprócz prezentacji spektakli w swoim programie zawierał warsztaty prowadzone m.in. przez Elizę Hołubowską. Warsztaty miały na celu przygotowanie 200 uczestników do parady towarzyszącej Finałowi Regat Tall Ships Races 2013.

Na festiwalu w ramach konkursu tancerki Ego Vu zaprezentowały "SHAP", a poza konkursem Eliza Hołubowska prezentowała "Umbrę". Oba spektakle zebrały bardzo dobre recenzje podczas rozmów z publicznością i jury festiwalu w składzie: przewodnicząca prof. Mirosława Kozłowska, Magdalena Krauze, Wojtek Lisiecki, Jerzy Welter. "SHAP" został pochwalony za świeżość pomysłów, naturalność na scenie i spójność grupy. "Umbra" natomiast została oceniona jako mistrzowski pokaz - zwarty, konsekwentny, wzruszający i wykonany na najwyższym poziomie artystycznym. Jury podkreśliło również, że Eliza bardzo dobrze prowadzi zespół, a one bardzo dobrze korzystają ze zdobytej wiedzy. Zaowocowało to pierwszą nagrodą dla tancerek Ego Vu. Oprócz dyplomu, upominków zespół otrzymał nagrodę pieniężną.


SHAP

Od 31 lipca do 2 sierpnia 2013 w Połczynie-Zdroju podczas Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego odbył się I Konkurs dla Młodych Twórców Tańca. Tam prezentowała się była już tancerka Ego Vu, a obecnie studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na wydziale Teatru Tańca w Bytomiu - Anna Kamińska. Wraz z kolegami ze studiów Ania prezentowała pracę, która powstała za zaliczenie semestru. Praca ta została bardzo dobrze oceniona prze jury konkursu złożone z autorytetów tańca współczesnego w Polsce. Zespół Ani otrzymał nagrody pieniężne, darmowe warsztaty i wyjazd rezydencyjny do Wiednia.


UMBRA

Ania mimo, że fizycznie jest daleko, emocjonalnie nadal jest związana z zespołem i ten spektakl zaprezentuje w Gryfinie w ramach festiwalu Jesienna Scena Tańca w dniach 25-27 października 2013. To ogromny powód do dumy dla Elizy Hołubowskiej. Ona sama nadal odnosi sukcesy, a już i jej tancerki mocno zaznaczają się w świecie tańca i teatru.

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony