8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij rusza już za dwa tygodnie. Inauguracja odbędzie się 20 lutego o godz. 18.30. W programie dwie niezwykłe prezentacje: Andrzeja Muszyńskiego,  który od kilku lat podróżuje jako reporter po jednym z najbardziej tajemniczych i nieznanych rejonów Ziemi na północy Birmy oraz Mateusza Zmyślonego, Piotra Bolko i Bartłomieja Sudera – organizatorów wyprawy Globall 2012.  Miedzy prezentacjami na widzów czeka degustacja potraw kuchni filmowej.

 

Andrzej Muszyński - od kilku lat podróżuje jako reporter po jednym z najbardziej tajemniczych i nieznanych rejonów Ziemi na północy Birmy. Podczas swoich ostatnich wypraw dotarł do ostatniego żyjącego azjatyckiego pigmeja, wędrował pieszo pół tysiąca kilometrów przez Himalaje Birmańskie, gdzie notował relacje ludzi o spotkaniach z yeti i przemierzał karawaną słoni legendarną Dolinę Śmierci, która pochłonęła podczas drugiej wojny światowej niezliczone ofiary. Opowie też o mrocznym mieście, gdzie spotkało się pięć religii, o wędrówce śladami Orwella i o szalonym rajdzie wzdłuż Ledo Road w górach Patkai w poszukiwaniu ostatniego łowcy głów z plemienia Naga. Pokaże też najbardziej niezwykłą akcję ratunkową w historii drugiej wojny światowej i najstarszą fotografię wojenną świata.
Andrzej Muszyński jest stypendystą Fundacji Herodot im. R. Kapuścińskiego, laureatem konkursu na najlepsze opowiadanie 2012 roku na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Wyróżniony ogólnopolskimi nagrodami podróżniczymi m.in. za trawers puszczy Minkébé w Gabonie oraz za wyprawę w Himalaje Birmańskie. Autor „Południa" - reportaży z globalnego Południa a także wydanej jesienią 2013 roku książki prozatorskiej „Miedza" o współczesnej polskiej prowincji. Obie ukazały się w wydawnictwie Czarne.

Mateusz Zmyślony, Piotr Bolko i Bartomiej Suder – organizatorzy wyprawy Globall 2012. Przemierzyli oni samochodami Afrykę z Kapsztadu do Krakowa w czasie 124 dni. Poruszając się wyłącznie lądem z założeniem jak najmniejszego wsparcia z zewnątrz, noclegów w terenie i jak najczęstszych spotkań z miejscowymi mieszkańcami.
Wyruszyli z myślą, że podróż przemieni się w coś więcej, niż tylko przygodę. Jadąc przez świat, wzięli ze sobą coś w zamian. 1000 piłek do gry w football. Chcieli dać ludziom więcej, niż oni dadzą im. Rozegrali 38 meczy z małymi Afrykańczykami.

Degustacja potraw pojawiających się w kultowych filmach. Ten punkt programu przygotowywany jest wspólnie z Pauliną Wnuk, blogerką „From movie to the kitchen" i autorką książki „Kuchnia filmowa”.

8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij potrwa do 1 marca. Karnety na festiwal są już wyprzedane, ale od 4 lutego w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie będzie można kupować bilety na koncerty, wycieczki oraz Bal Włóczykija. Od 10 lutego natomiast pojawi się pierwsza pula jednodniowych biletów. 

Więcej szczegółów o imprezie na stronie ww.wloczykij.com.

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony