5 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół w Gryfinie, odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Celem turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku, propagowanie kultury wycieczkowania i rozwijanie sprawności fizycznej. Organizatorami turnieju były: Gryfiński Dom Kultury i Pracownia Regionalna PTTK w Szczecinie.

Turniej organizowany był w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Zespoły 3-osobowe miały do rozwiązania testy (pisane indywidualnie): krajoznawczy z powiatu gryfińskiego i województwa zachodniopomorskiego, z przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy, topografii, turystyki i rozpoznawania liści. Na Grajdołku wzięły udział w imprezie na orientację, która była kolejną konkurencją turnieju. Sędzią głównym imprezy na orientację był Michał Ryczańczyk.


W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął zespół z UKKT Traperzy w Chojnie (op. Marzena Chatłas) w składzie: Ewa Jabłońska, Julia Laskowska, Jakub Piątkowski; II miejsce Szkoła Podstawowa w Stołecznej (op. Grażyna Grab): Karolina Juwa, Beniamin Rutkowski, Bartłomiej Sulikowski; III miejsce Gryfiński Dom Kultury (op. Kamilla Gadomska): Antonina Bartosiewicz, Kamila Matusik, Paweł Gadomski; IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie (op. Danuta Antoniewicz): Małgorzata Śliwka, Szymon Mazur, Aleksandra Wnuk.

 


W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajął zespół z Gimnazjum w Chojnie (op. Anita Porczyńska) w składzie: Dominika Wieder, Maja Młynarczyk, Katarzyna Skibińska; II miejsce UKKT Traperzy (op. Danuta Antoniewicz): Barbara Nadkańska, Justyna Leszczyńska, Katarzyna Szymkowiak; III miejsce Gimnazjum w Cedyni (op. Sylwester Blachnierek): Agata Marzec, Angelika Rosentreter, Katarzyna Szustakiewicz; IV miejsce Gryfiński Dom Kultury (op. Kamilla Gadomska): Kacper Gadomski, Konrad Graf; V miejsce Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu (op. Sylwester Blachnierek): Bartosz Butkiewicz, Bartosz Matysiak, Sebastian Zieliński.

 


W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Chojnie (op. Agnieszka Jabłońska): Kornelia Makowska, Patrycja Zalcewicz, Agata Płocha; II miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie (op. Ewa Przystupa, Tomasz Szachnowski): Katarzyna Mazan, Adrianna Końca, Paulina Miłkowska.

W klasyfikacji indywidualnej za zdobycie największej ilości punktów w testach pisemnych pierwsze miejsca w trzech kategoriach zajęły: Ewa Jabłońska z UKKT Traperzy w Chojnie , Dominika Wieder z Gimnazjum w Chojnie i Kornelia Makowska z ZSP nr 1 w Chojnie.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców i upominki dla wszystkich uczestników turnieju. Głównym sponsorem nagród było Nadleśnictwo Gryfino, Biblioteka Publiczna w Gryfinie, Starostwo Powiatowe w Gryfinie oraz Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie.

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony