W związku z tegorocznymi obchodami 70-lecia osadnictwa polskiego na ziemi gryfińskiej, w Gminie Gryfino odbędzie się wiele wydarzeń tematycznych. Jednym z nich będzie organizowana przez Sołectwo Krzypnica impreza turystyczna – popularna w ostatnim czasie gra terenowa – o nazwie Śladami Pionierów. Organizatorzy do udziału zapraszają nie tylko mieszkańców wsi, ale także okolic: Gryfina, Widuchowej, Marwic, Nowego Czarnowa, Krajnika i innych. Imprezę zaplanowano na 2 maja br. w godzinach 10.00 – 17.00, start i meta przy Świetlicy Wiejskiej w Krzypnicy.

 

Zapisy na rajd już ruszyły.Internetowy formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.gdk.com.pl/index.php?plik=bilety. Natomiast w Świetlicy Wiejskiej w Krzypnicy można wypełnić formularz w formie tradycyjnej, papierowej. Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY!

Organizatorzy przewidują udział 25 drużyn, przede wszystkim rodzin, w składzie od 2 do 5 osób. Zespoły otrzymają mapy z zaznaczonymi punktami, do których będę musieli dojść kierując się znajomością okolic. Trasa przewidziana została na ok. 10 km. Po drodze należy odnaleźć 5 punktów kontrolnych, na których będą przygotowane zadania związane z historią Krzypnicy i okolic. Bez obaw, nie będą to testy historyczne ani żadne tego typu konkurencje. Najważniejsza będzie dobra zabawa.

Po rajdzie odbędzie się wspólne ognisko, wręczenie nagród zwycięzcom oraz spotkanie z najstarszymi mieszkańcami wsi, którzy opowiedzą o początkach polskości na tych ziemiach. W Krzypnicy do dnia dzisiejszego mieszka ok. 10 pionierów, mieszkańców przybyłych tuż po II wojnie światowej. Ich wspomnienia to świetny materiał na naukę lokalnej historii.

info
Informacje - krótko

Rekrutacja - rok szkolny 2019/2020
Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim

Rozlicz PIT w powiecie gryfińskimw powiecie gryfińskim

PITAX.PL łatwe podatki w ramach projektu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony