W Świnoujściu trwają właśnie wspólne półkolonie młodzieży z Polski, Niemiec oraz Ukrainy. Trójstronny projekt zainaugurowano 18 lipca 2015, potrwa on do 23 lipca. Bierze w nim udział liczna grupa młodzieży z Gryfina oraz partnerskiego Sambora. Organizatorami międzynarodowego spotkania młodzieży jest Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Zachodniopomorski, Gmina Gryfino oraz Gryfiński Dom Kultury.

 

Gmina Gryfino rokrocznie zaprasza na okres wakacyjny dzieci i młodzież z partnerskiego miasta Sambor na Ukrainie. W tym roku goście wraz młodzieżą Gryfina oraz uczestnikami z Niemiec, spędza kilka dni na wyjeździe w Świnoujściu.

Przewodnią ideą projektu jest umożliwienie polonijnym dzieciom z Ukrainy bezpiecznego i aktywnego spędzenia czasu wraz z rówieśnikami z Polski i Niemiec oraz ukazanie uroków naszego regionu. Trójstronny projekt wypoczynku młodzieży finansowany jest przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregion Pomerania, "Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży" w Szczecinie i dofinansowany przez Gminę Gryfino.

W międzynarodowej mini-kolonii bierze udział 17 uczestników z Niemiec, 15 z Gryfina oraz 20 z Sambora. Młodzież wraz z opiekunami spędza czas zwiedzając atrakcyjne zakątki Świnoujścia i okolic, poznają historię miejscowości a przede wszystkim korzystają z nadmorskich atrakcji.

Źródło: www.gdk.com.pl

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony