Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”, rozpoczynający się 23 lutego br., to także koncerty. Pomysł ten towarzyszy imprezie niemal od początku. I także podczas tej 6. edycji zaplanowano szereg koncertów. Na scenie Gryfińskiego Domu Kultury wystąpią: Lipali, Power of Trinity, Low-Cut, Konopians, Tabu, Kwadratowi oraz Braty z Rakemna. W Klubie Festiwalowym zobaczymy Babu Króla (Bajzel & Budyń) oraz Thiele.

Bilety są już dostępne w przedsprzedaży w gryfińskim Centrum Informacji Turystycznej oraz w rezerwacji internetowej na www.wloczykij.com.

 

Konopians

piątek, 02.03.2012

godz. 21:30

Gryfiński Dom Kultury

Grupa powstała w 1996 roku w Czeladzi, jednak dopiero w 2000 roku ustabilizował się skład zespołu i zaczął regularnie występować. Przez samych członków zespołu ich muzyka określana jest mianem old school reggae. Nawiązuje stylistycznie do jamajskich gatunków początku lat sześćdziesiątych, takich jak ska, rocksteady, skinhead reggae. Znakiem rozpoznawalnym Konopians są energiczne i żywiołowe koncerty. Na początku 2011 roku zespół wydał swoją drugą płytę zatytułowaną "eSTiOuPi".

Dyskografia:

"Quantalaya" - singel (2004)

"One Way" - płyta (2006)

"eSTiOuPi" - płyta (2011)

 

Kwadratowi

piątek, 24.02.2012

godz. 23:00

Gryfiński Dom Kultury

Zespół Kwadratowi powstał 6 kwietnia 2001 roku. Założony przez Macieja "Iron" Morusia (git, voc), Macieja "Zwierzak" Żurka (bas, voc) i Bartłomieja "Angus" Tycińskiego (perkusja) już od pierwszego występu postawił sobie za cel przybliżenie publiczności fenomenu muzyki popularnej w najlepszym wykonaniu. Jako zespół pubowy grający covery (na koncie co najmniej 183 pozycje - od pop, przez rock, metal, aż do jazz i klasykę) występowali przez parę lat w stolicy w miejscach takich jak pub Kasztelan (wtorki), pub Biały Niedźwiedź (co druga niedziela) i pub Marek (cały marzec). Oczywiście udało im się również wystąpić w innych miastach takich jak: Zakopane (pub Pstrąg), Kraków (pub Re), Poznań (pub Kisielice) czy też Berlin (pub White Trash Fast Food) albo Tel-Aviv (stolica Izraela - pub Spaceship). Jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów Kwadratowych był występ w Hard Rock Cafe w Warszawie (nie bez znaczenia jest fakt, że byli pierwszym zespołem, który zagrał w tym miejscu!).

Ich koncerty słyną z brawurowych wykonań utworów będących klasykami gatunku, gdzie performance często połączony jest z innowacyjnym wykorzystaniem elementów karaoke. W październiku 2011 ujrzał światło dzienne wydany własnym sumptem dwupłytowy album koncertowy pt. "Na żywo w Aurorze (Live)".

Lipali

sobota, 03.03.2012

Gryfiński Dom Kultury

Lipali to polski rockowy zespół muzyczny założony przez Tomasza Lipnickiego (lider Illusion) w 2000 roku. Początkowo Lipali był solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li (2000) z udziałem muzyków sesyjnych. W 2003 roku do grupy dołączyli perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik, z którymi w składzie nagrał albumy "Pi" (2004) i "Bloo" (2007). W 2008 roku grupa uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku rock/metal za wydawnictwo "Bloo". W 2009 roku ukazał się czwarty album grupy "Trio", natomiast 21 czerwca 2011 roku ukazał się pierwszy album koncertu zatytułowany "Akustyk Live". Akustyczny koncert został zarejestrowany w sali koncertowej Polskiego Radia im. S.Lutosławskiego w Warszawie 16 kwietnia 2011 roku.

Power of Trinity

sobota, 03.03.2012

Gryfiński Dom Kultury

Power of Trinity to polski zespół grający muzykę będącą połączeniem ostrych brzmień, reggae oraz alternatywnych melodii. Utworzony w 1996 w Koluszkach. Grał na wielu festiwalach, m.in. Union of Rock Węgorzewo 2004 i 2005, Camerimage 2006, Ostróda Reggae Festiwal 2005, Hunter Fest 2006, Eska Rock Tour 2006. W 2005 wygrał przegląd Młode Wilki w warszawskiej Stodole, a następnie podpisał kontrakt z S.P. Records, skutkiem czego 15 czerwca 2007 ukazała się ich debiutancka płyta "11". Natomiast w 2011 roku nakładem wytwórni MJM Music PL światło dzienne ujrzał najnowszy album "Locomotiv".

 

Low-Cut

sobota, 03.03.2012

Gryfiński Dom Kultury

Chociaż to zupełnie nowa nazwa na polskiej scenie alternatywnej, grupa nie jest tworzona przez nowicjuszy. Większość składu Low-Cut ma za sobą dziesiątki koncertów w kraju i za granicą, występy na takich festiwalach jak OFF, Opener czy chociażby w radiowej Trójce. Jednak Low-Cut to nowy rozdział w karierze młodych artystów.

 
 

Tabu

piątek, 02.03.2012

godz. 23.00

Gryfiński Dom Kultury

Jeden z najbardziej popularnych polskich zespołów nowej fali reggae. Najlepszy polski zespół reggae 2009 według magazynu Free Colours. Powstali w Wodzisławiu Śląskim w 2003 roku. Swój debiutancki album "Jednosłowo" wydali w 2006 roku. W 2009 ukazała się bardzo wysoko oceniana druga produkcja zespołu "Salut". Zespół jest bardzo aktywny koncertowo od wielu lat, ma na swym koncie setki koncertów w każdym zakątku kraju. Porywająca do tańca muzyka zespołu wzbogacona jest dynamiczną pracą sekcji dętej oraz charyzmą wokalisty Rafała Karwota.

 
 

Braty z Rakemna

piątek, 24.02.2012

godz. 21:30

Gryfiński Dom Kultury

Braty z Rakemna - zespół indie-rock'owy pochodzący z Gryfina, który łączy swoim stylem elementy punk rocka, avant popu i psychodelii z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Dobrym określeniem ich muzyki są "niecodzienne piosenki", których teksty to przewrotne, często surrealistyczne komentarze do rzeczywistości, zabarwione zdrową nutą kontestacji. Twórczość Bratów adresowana jest do słuchaczy, którzy stronią od banału, upatrując w muzyce czegoś więcej aniżeli pretekstu do tupania, na równi traktując warstwę liryczną jak i towarzyszące jej dźwięki.

W 2004 roku wydali swój pierwszy album "Fusy precz !!!", który spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami krytyki i goszczącej na koncertach publiczności. Promocji debiutanckiego krążka towarzyszyły występy w najważniejszych klubach w Polsce, udział w charakterze gwiazdy podczas festiwalu w Węgorzewie oraz koncert na żywo w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

 

Koncert na Włóczykiju to jednoczenie dzień nieoficjalnej premiery drugiej płyty "Krew, Sex, Popyt, Podaż".

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony