Regionalne Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Gogolander” wraz Trzcińskim Bractwem Przygody Turystycznej PTTK „KON-TIKI” (przy parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju) zapraszają na powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. W tym roku impreza odbędzie się  w Gogolicach. Poniżej zaproszenie od organizatora Róży Ryczańczyk.

 

W dniu 21 kwietnia 2012 r. w godz. 10.00-16.30 na terenie Szkoły Podstawowej w Gogolicach (gm. Trzcińsko-Zdrój) i gogolickiego lasu organizowane są eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego pn. „Bocianie Gniazdo”.  W tym roku  eliminacje wojewódzkie odbędą się w Nowym Warpnie, a finał centralny OMTT-K w Świeradowie-Zdroju (woj. dolnośląskie).  Zawody odbędą się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Impreza jest organizowana wspólnymi siłami kilku organizacji pozarządowych i  instytucji samorządowych oraz dofinansowywana przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie i gminę Trzcińsko-Zdrój. Organizatorami są:  Regionalne Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Gogolander” wraz Trzcińskim Bractwem Przygody Turystycznej PTTK „KON-TIKI” (przy parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju) przy wsparciu również innych organizatorów i partnerów zewn.:  Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK i Oddziału Zachodniopomorskiego PTTK w Szczecinie a także Gryfińskiego Domu Kultury, Szkoły Podstawowej w Gogolicach (baza tegorocznych eliminacji powiatowych) oraz sołectwa w Gogolicach i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcińsku-Zdroju. Uczestnicy eliminacji powiatowych będą rozwiązywali kilka testów: krajoznawczy (wiadomości o powiecie gryfińskim, województwach: zachodniopomorskim i dolnośląskim oraz atrakcje turystyczne województwa zachodniopomorskiego); wiedzy turystyczno-topograficznej,  ruchu drogowego a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i rozpoznawania liści. Każdy 3-osobowy zespół weźmie również udział w turystycznej imprezie na orientację, która będzie dostosowana stopniem trudności do wieku startujących. Trasa dla najmłodszych będzie zabezpieczona przez dorosłych wolontariuszy, którzy będą dbali o prawidłowy i bezpieczny przebieg gry terenowej. Po powrocie do bazy dla wszystkich będzie paliło się ognisko turystyczne, przy którym będzie można posilić się i ogrzać oraz pośpiewać. Z pewnością zakręci się również nie raz „Kontikowskie Koło Fortuny”.

Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców powiatu gryfińskiego do wspólnego ogniska od godz. 13.00 oraz udziału w oficjalnym zakończeniu eliminacji powiatowych  planowanym na godz. 15.00. Do zobaczenia!

 

info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony