W sezonie letnim Moryń uruchomił kąpielisko, które posiada cztery z pięciu gwiazdek kategoryzacji WOPR w zakresie bezpieczeństwa i infrastruktury. Bezpieczeństwo osób na kąpielisku stanowi ważny składnik atrakcyjności turystycznej Gminy Moryń i powiatu gryfińskiego. Skuteczności ratowników wodnych jest uzależniona od wielu czynników, w tym  doskonalenia umiejętności ratowniczych w trakcie ćwiczeń  i dobrego wyposażenia.

Bezpieczeństwo kąpiących zapewniają ratownicy drużyny WOPR Moryń z oddziału powiatowego WOPR Gryfino. W tym sezonie dodatkowo społeczne dyżury ratownicze realizuje 8 stażystów – młodszych ratowników WOPR.
W takcie dyżurów młodsi ratownicy WOPR asystują ratownikom wodnym w zabezpieczeniu kąpieliska, które podlega audytowi i kontroli poziomu bezpieczeństwa WOPR i musi przeprowadzać ćwiczenia ratownicze. W dniu 8 lipca odbyły się pierwsze ćwiczenia ratowników WOPR i stażystów, które obejmowały m.in. dopłynięcie do poszkodowanego z bojką i doholowanie do brzegu, udzielnie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej - BLS, stabilizowanie poszkodowanego i przeniesienie za pomocą deski ortopedycznej.
W trakcie dyżurów ratowniczych na kąpielisku oraz szkolenia ratowników z pierwszej pomocy wykorzystywany jest sprzęt do pierwszej pomocy (torba ratownicza R-1, deska ortopedyczna ze stabilizatorami i szynami usztywniającymi) przekazany ratownikom WOPR Moryń przez Starostę Gryfińskiego w 2011r.
Widoczna aktywność ratownictwa wodnego w Moryniu jest wynikiem umowy między władzami Gminy Moryń i WOPR Województwa Zachodniopomorskiego, która zawiera szkolenie ratowników na potrzeby kąpieliska i sezonu letniego.
W trackie sezonu letniego przewiduje się przeprowadzenie współdziałania na wodzie i lądzie jednostek WOPR, policji, OSP oraz ratownictwa medycznego. Infrastruktura kąpieliska Moryń powstała dzięki środkom unijnym w ramach PROW i jest stale rozbudowywana
W  2012 r. planuje się dalszą rozbudowę kąpieliska i bazy WOPR (slip, hangar, pomosty), które są niezbędne do pełnego zabezpieczenia ratowniczego Jeziora Morzycko i włączenia go do systemu Grup Interwencyjnych WOPR.


info
Informacje - krótko

Utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej w Gryfinie - dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach RPO WZ 2014-2020
Dofinansowanie inwestycji w ramach programu PROW na lata 2014-2020
Fundusz Małych Projektów
Informacje i ostrzeżenia
Płatność bezgotówkowa w Starostwie Powiatowym w Gryfinie
Zostaw 1% swojego podatku w Powiecie Gryfińskim
Darmowa Pomoc Prawna
Zespół Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie
Edukacja wojskowa w szkole
osrodek koord rehab opiek

biuletyn
Biuletyn
Pobierz Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Pobierz nowy Biuletyn w formacie PDF Pobierz Biuletyn w formacie PDF
Naturalnie Powiat Gryfiński

Starostwo Powiatowe w Gryfinie
ul. Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino
tel. 91-415-31-82
fax 91-416-30-02

Kontakt z redakcją strony